נסגר התיק נגד דובר "שוברים שתיקה": "הדברים שתיאר לא אירעו כלל"

הפרקליטות הודיעה על החלטתה לסגור את התיק נגד דין יששכרוף בעילת חוסר אשמה, למרות עדותו כי הכה פלסטיני אזוק. נקבע כי במהלך המעצר לא השתמשו החיילים באלימות מעבר לצורך, גרסה שהעצור אישר בעצמו. שקד: "מסתבר שהוא שקרן שמכפיש את מדינת ישראל בעולם"

  • פורסם ב:
  • 16/11/2017 18:17
  • |
  • עודכן ב:
  • 16/11/2017 18:17
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

הפרקליטות הודיעה היום (חמישי) על סגירת התיק נגד דובר ארגון "שוברים שתיקה", דין יששכרוף, שסיפר בפומבי כי הכה פלסטיני אזוק במהלך שירותו הצבאי.

 

לפי ההודעה, בתום חקירה של המשטרה ולאחר בחינת הממצאים, הוחלט לסגור את התיק בעילה של חוסר אשמה. "מהראיות שנאספו, הדברים אשר תוארו על ידו לא אירעו כלל ועיקר", כך בהודעת הפרקליטות. במהלך כנס של הארגון תיאר יששכרוף כיצד היכה פלסטיני עד שדימם והתעלף, ללא כל הצדקה מבצעית.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

איזנקוט לעיתון סעודי: "הזדמנות לקואליציה בנושא איראן, מוכנים לשתף מידע"

לאחר הפרסום בחדשות עשר: דיון בכנסת בתופעת רובי האוויר בקרב ילדים

פיצוץ הרכב באיילון: "ראיתי כדור אש, נהג האוטובוס הציל את החיים שלנו"

 

בחקירה התברר כי העצור באירוע המדובר הוא חסן ג'ולאני, שהכחיש כי מעצרו לווה באלימות כלשהי מצד החיילים, מלבד שימוש בכוח לצורך איזוקו. "ג'ולאני טען כי לא הוכה, לא נחבל, לא דימם, לא הסתחרר ולא התעלף", נמסר מהפרקליטות. מפקדו של החשוד וחומרי חקירה נוספים המצויים בתיק מאשרים את טענתו של ג'ולאני.

 

יששכרוף משמיע את עדותו במהלך כנס
 

יששכרוף משמיע את עדותו במהלך כנס "שוברים שתיקה"(YouTube)

שרת המשפטים אילת שקד (הבית היהודי), שפנתה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיפתח חקירה נגד יששכרוף מסרה בתגובה: "‏מסתבר שדובר שוברים שתיקה הוא שקרן שמכפיש את מדינת ישראל בעולם. כל הכבוד לחבריו לפלוגה שלא נשארו אדישים ולא היו מוכנים להבליג על השקרים שלו. טוב שיצאה האמת לאור על הארגון הזה שעושה קופה על חשבון לוחמי צה"ל ואזרחי ישראל".

 

עמית דרי מארגון "מילואימניקים בחזית", שפנה גם הוא ליועמ"ש בנושא, מסר בתגובה: "מברכים את הפרקליטות על העבודה היסודית שמוכיחה מעל כל צל של ספק שדובר הארגון דין ישככרוף שיקר במצח נחושה לציבור הישראלי ולכל העולם והעליל סיפור שלא קרה מעולם. כאשר דובר הארגון בפנים גלויות משקר בלי למצמצץ כל ארסנל העדויות האנונימיות שנמצאות אצלן ביד, צריך לשים סימן שאלה אחד גדול על כל העדויות הללו".

 

מנכ"ל "שוברים שתיקה", אבנר גבריהו, מסר בתגובה: "אנחנו לא מופתעים - מה שהתחיל בהוראה פוליטית של שרת המשפטים והפך לחקירה פוליטית נגמר במסקנה הפוליטית. כששוטרים מחברון חוקרים פלסטיני על אירוע מלפני שלוש שנים יש להניח שהוא יעשה הכל כדי לספק אותם. לא מקרי שהתיק הזה לא מגיע להכרעת בית משפט. מי שחושב שאפשר לעשות כיבוש בלי אלימות חי בסרט".

 

תגובת "שוברים שתיקה" לחקירתו של יששכרוף:


עו"ד גבי לסקי, הסנגורית של יששכרוף, אמרה: "בכל ההיסטוריה של הכיבוש הישראלי מעולם לא נפתח תיק כל כך מהר, לא נמצא הקורבן הפלסטיני כל כך מהר ולא התקבלה החלטה כל כך מהירה. מה שמעלה את החשד שמדובר במהלך פוליטי ולא בשיקולים עניינים. ניכר כי שרת המשפטים עשתה הכול כדי לפגוע בש"ש , להשתיק כל ביקורת על המדיניות של הממשלה שטחים על מנת לא להביא את הכיבוש לבית המשפט"

 

לאחר פתיחת החקירה נמסר מארגון "שוברים שתיקה": "אנחנו קוראים לאיילת שקד לא להסתפק בחקירת פעיל אחד של שוברים שתיקה, אלא לחקור גם את מאות הלוחמים והלוחמות ששברו שתיקה בפנים גלויות. שרת המשפטים לא באמת רוצה לפתוח את תיבת הפנדורה של הכיבוש שתחשוף את האלימות והעוול שבו".


הם טענו כי שקד לא פועלת מתוך דאגה לפלסטינים, לצדק, או למוסר, אלא שהיא מנסה לפגוע בארגון, "ובדרך להפוך את משרד המשפטים והפרקליטות לכלי רדיפה פוליטית". "יש רק דרך אחת לסתום לנו את הפה והיא - לסיים את הכיבוש", אמרו.

 

  • תגיות: