מנדלבליט מבקר את הממשלה: "חלק מהצעות החוק שהתנגדתי אליהן אושרו בוועדת השרים"

היועץ המשפטי נשא דברים בכנס לשכת עורכי הדין לרגל פרישת נשיאת העליון נאור: "הצעות חוק שהועלו לאחרונה מבקשות לשנות את האיזון העדין שבין גופי שלטון שונים. יש לנהוג בהן בזהירות והקפדה שלא תיפגע ההגנה על שלטון חוק"

בווידאו - היועמ"ש: "מתנגד לחוק לאיסור המלצות משטרה מבחינת התוכן והעיתוי"

"לאחרונה הבעתי את התנגדותי הנחרצת למספר הצעות חוק שסברתי שיש בהן כדי להוביל לפגיעה קשה בעקרונות יסוד אלה. אף על פי כן, חלק מן ההצעות נדונו ואושרו אך שלשום בוועדת השרים לענייני חקיקה, על אף שהבעתי התנגדותי הנחרצת להן", כך אמר הערב (שלישי) היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בכנס לשכת עורכי הדין לרגל פרישת נשיאת בג"ץ מרים נאור, בהתייחסו להצעת החוק נגד המלצת המשטרה על הגשת כתבי אישום.

 

"הצעות חוק אלה, וכן הצעות חוק נוספות שהועלו לאחרונה", המשיך מנדלבליט, "מבקשות לשנות את האיזון העדין שבין גופי השלטון השונים, ועל כן יש לנהוג בהן בזהירות ותוך הקפדה יתרה שלא תיפגע ההגנה על שלטון החוק, ושלא חלילה יצא שכרנו בהפסדנו, ואינטרס הציבור כולו יפגע".

 

כתבות נוספות בנושא >>

מנדלבליט נגד "החוק הצרפתי": "אין אף אחד מעל לחוק - גם לא ראש הממשלה"

פרקליט המדינה נגד החוק לאיסור חקירת ראש ממשלה מכהן: "לא לפחד לחקור מנהיגים"

אלשיך: "המשטרה חייבת לפרסם מסקנות בסיום חקירה"

 

בנוסף למנדלבליט שהביע גם בעבר את התנגדותו להצעת החוק שאושרה בוועדת השרים לאסור על המשטרה להמליץ על הגשת כתב אישום, גם פרקליט המדינה שי ניצן, שהשתתף בוועדה, הביע את הסתייגותו. ניצן נימק את התנגדותו לחוק ואמר כי "ביטול סיכומי החקירה ידרוש תקנים נוספים לפרקליטות ויאריך את משך הטיפול בתיקים". עוד הוא הוסיף כי "לא רואה תועלת בסתימת פיות".

 

מבקר את ועדת השרים לחקיקה. מנדלבליט
 

מבקר את ועדת השרים לחקיקה. מנדלבליט(ללא קרדיט)

  • תגיות: