הילד שגדל בשכונת מצוקה - והפך לגיבור של ילדי מגדל העמק

במגדל העמק אין ילד שלא נלחם כדי להתקבל למועדון "הטייסת", מיזם מיוחד בתמיכת הקרן ע"ש אסף ואילן רמון להעצמת ילדים. מי שיזם את הפרויקט הוא ראובן צמח, שאיבד את אמו בגיל קטן ואת אחיו, שנרצח ע"י עבריין. צמח הוא גם אחיה המאומץ של כתבת חדשות עשר, נגה ניר נאמן, שחזרה איתו לשכונה שבה גדל: "קיבלתי את הכוח בזכות הילדים" • "קרוב לבית"

אין ילד או ילדה בבית ספר יסודי במגדל העמק שלא נלחם כדי להתקבל ל"מועדון הטייסת", אותו ייסד ראובן צמח, יליד העיר שגדל בשכונת המצוקה שלה.

 

צמח הוא בעל סיפור חיים לא פשוט בכלל: אמו מתה כשהיה קטן, אביו לא תפקד כהורה, הוא גדל בשכונה קשה מאוד, גם הפשע לא היה זר לו. אחיו אף נרצח על ידי עבריין מוכר בעיר.


לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אושרת קוטלר: "קיבלתי הצעה מגונה מאלכס גלעדי, מנכ"ל 'קשת' לשעבר"

נתניהו: "עסקת הצוללות לא נעצרת אפילו במילימטר"

לפיד על "חוק ההמלצות": "מאיימים על החוקרים כדי שלא יחקרו את נתניהו"

 

"לא הייתה לי דמות ללכת אחריה, לא הייתה לי שום השראה. המשיכה שלי הייתה דווקא לדמויות שליליות. התמזל מזלי ופגשתי אנשים מבוגרים שרצו לאמץ אותי. ויש אחת מדהימה במיוחד", סיפר צמח.

 

 

ראובן צמח ונגה ניר נאמן במועדון הטייסת במגדל העמק
 

ראובן צמח ונגה ניר נאמן במועדון הטייסת במגדל העמק(חדשות 10)

את ראובן צמח, אימצה אמה של נגה ניר נאמן, כתבת חדשות 10, כאשר הוא היה סטודנט לתואר ראשון והיא היתה המרצה שלו במכללת עמק יזרעאל.

 

צמח לא האשים את מגדל העמק או את הסביבה במה שקרה לו. להיפך - הוא מאמין של אחד, עם קצת הדרכה וחיזוק הביטחון העצמי, יכול להגיע לשמיים. כך נולד במוחו רעיון מועדון "הטייסת" שפועל כבר ב-26 בתי ספר.

 

"באתי להגיד תודה למגדל העמק. כי הכל זה חרטוט, אני מאמין שבסוף הכל תלוי רק בנו", ואת המסר הזה צמח מעביר לילדים וגם מצליח.

 

  • תגיות: