נתניהו נפגש עם מיי: "היעד - לשפר את עסקת הגרעין ולא לבטלה"

ראש הממשלה נפגש עם מקבילתו הבריטית במעונה הרשמי בדאונינג 10 בלונדון, לרגל ציון מאה שנה להכרזת בלפור. בין השאר השניים דנו באיום מצד טהראן ובהיתכנות להסכם עם הפלסטינים. מיי: "מודאגת מההתנחלויות הבלתי חוקיות"

ביקור נתניהו בלונדון: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש אחר הצהריים (חמישי) עם ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, במעונה הרשמי בדאונינג 10 בלונדון. מטרת הביקור המוצהרת היא ציון מאה שנים להכרזת בלפור על ידי השלטון הבריטי בארץ ישראל, ב-1917.

 

בפתח פגישתם הודה נתניהו למיי על ההזמנה לציון המאורע, אותו כינה "אירוע גדול בהיסטוריה היהודית, בהיסטוריה הבריטית ובהיסטוריה העולמית". השניים צפויים לדון בשיתוף הפעולה בין המדינות, כמו גם בסוגיות האזוריות, בהן הגרעין האיראני והמשא ומתן עם הפלסטינים.


>> לכתבות נוספות במדור "פוליטי מדיני":

אבו מאזן במאמר: "נמשיך להיאבק למען חירותנו"

התקיפה בסוריה: כך נראה האתר שהופצץ ליד העיר חומס

סקר: מפלגות המרכז-שמאל מצליחות להקים גוש חוסם


 

"שותפות ובנות ברית". נתניהו ומיי, היום(רויטרס)

"מאה שנה אחרי ההצהרה, שתי הדמוקרטיות שלנו, ישראל ובריטניה, הן שותפות ובנות ברית חזקות", אמר נתניהו למיי בפתח הפגישה, "אנו משתפים פעולה באדיקות בנושא מודיעין, אנו משתפים פעולה באדיקות במאבק בטרור, ובאמצעות שיתוף הפעולה הזה, הצלנו חיים של אינספור בני אדם, חייהם של בריטים וישראלים כאחד".

 

"ישראל מחויבת לשלום. אני מחויב לשלום", הוסיף, "מאה שנה אחרי בלפור, הפלסטינים צריכים סוף סוף להשלים עם בית לאומי יהודי ועם מדינה יהודית. וכאשר הם יעשו זאת, הדרך לשלום תהיה קרובה הרבה יותר, ולדעתי, השלום יהיה בר השגה".

 

בנוגע לגרעין האיראני, אמר נתניהו כי היעד שהציב לעצמו הוא לא ביטול ההסכם או שימורו, אלא שיפורו. "אני חושב שאלה שרוצים לשמר את העסקה צריכים לשתף פעולה בתיקון כשליה", אמר לרה"מ הבריטית, שהתנגדה לניסיונות של טראמפ לביטול הסכם הגרעין. "האיום שכולנו רואים הוא עלייתה של איראן שנחושה לא רק להשיג הגמוניה אזורית, אלא לפתח נשק גרעיני, אמר.

 

מיי:
 

מיי: "מודאגת מההתנחלויות הבלתי חוקיות"(רויטרס)

מיי, בתורה, הביעה את דאגתה מ"ההתנחלויות הבלתי חוקיות", להגדרתה. לפי הצהרה שהוציאה לשכתה, היא ונתניהו דנו בצורך להתגבר על המכשולים בדרך לשלום, ועל כך שהבנייה בהתנחלויות היא לא המכשול היחיד. עוד הסכימו השניים כי הישראלים זכאים לחיות "כשהם חופשיים מטרור והסתה אנטישמית".

 

  • תגיות: