טרור בניו יורק: התרעה עולמית על מאמץ של דאע"ש לבצע פיגוע אסטרטגי

יממה לאחר פיגוע הדריסה, שירותי הביון בעולם מודאגים מהמאמץ שמשקיע הארגון הסוני בהוצאה לפועל של פיגוע גדול, כמו פיצוץ מטוס. בתוך כך, נראה שנשיא ארה"ב טראמפ מנצל את האירוע לקידום אג'נדה פוליטית • פרשנות

בצל פיגוע הדריסה אתמול (שלישי) בניו יורק, שבו נרצחו 8 בני אדם, שירותי המודיעין בארה"ב, כמו כל שירותי המודיעין בעולם, עוקבים אחרי השינוי בהתהוות של דאע"ש - מעבר ממדינה פיזית לישות וירטואלית, כאשר בדאע"ש משקיעים משאבים רבים בנוכחות מקוונת שמטרתה לגייס מזדהים.


מה שבעיקר מטריד את שירותי הביון בעולם זה המאמץ של דאע"ש להוציא לפועל פיגוע אסטרטגי כגון פיצוץ מטוס, חטיפת רכבת, פיגוע כימי כלשהו. בארגון הסוני משקיעים מאמץ רב להתעלות על פיגועי הבודדים.

 

טרור בניו יורק - לכתבות נוספות בנושא >>

"סוכנים פדרליים תשאלו את המחבל כבר ב-2015"

טראמפ על הפיגוע בניו יורק: "המחבל הוא חיה, אשקול לשלוח אותו לגואנטנמו"

החברים שחגגו 30 שנה לסיום התיכון: סיפורי ההרוגים בפיגוע בניו יורק

 

שוטרים בניו יורק לאחר פיגוע הדריסה שבו נרצחו 8 בני אדם
 

שוטרים בניו יורק לאחר פיגוע הדריסה שבו נרצחו 8 בני אדם(רויטרס)

בתוך כך, נראה שנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, מתכוון להשתמש בפיגוע על מנת לקדם את האג'נדה שלו בנושא הגירה בלתי מסומנת של מוסלמים. כך למשל האשים טראמפ את הסנטור הדמוקרטי צ'אק שומר באחריות לפיגוע ובאחריות למדיניות שהובילה לפיגוע.


מבחינת ארה"ב, פיגועי הבודדים נחשבים לשוליים. הדבר האסטרטגי יותר הוא האחים המוסלמים והסלפים, שמנהיגים את רוב הקהילה המוסלמית, ומכשירים אידיאולוגיות אנטי-אמריקניות בתוך המסגדים. אלו דברים שהאמריקנים לא יכולים לעצור בגלל התיקון הראשון לחוקה, חופש הביטוי.

  • תגיות: