פרסום ראשון: כתב אישום יוגש נגד ראש מועצת מטה יהודה בעבירות מין ושוחד

הפרקליטות הודיעה לעורך דינו של משה דדון כי נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע בגין עבירות שוחד, עבירות מין והדחת עדים. על פי החשד, קיים דדון יחסי מין עם מספר עובדות מועצה, התערב בתנאי העסקתן והתעמר בעובדת אחרת

פרסום ראשון: כתב אישום יוגש נגד ראש מועצת מטה יהודה. הפרקליטות הודיעה היום (חמישי) לעורך דינו של משה דדון, ראש המועצה האזורית מטה יהודה, כי נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע בגין עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון, עבירות מין, שיבוש מהלכי משפט והדחת עדים.

 

על פי החשד, משה דדון דרש מאנשי עסקים ויזמים, שפעלו בתחומי המועצה, כספי שוחד בהיקף של מיליוני שקלים ואף לקח כספי שוחד בהיקף של מאות אלפי שקלים, במסגרת תפקידו כראש המועצה.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

שני אנשים נלכדו על מתקן לניקוי חלונות במרכז תל אביב

תיעוד מיוחד: כך נראית מערכת הבריאות מהטובות בעולם
כך נתניהו מבקש לקנות שקט פוליטי לשנה הקרובה • פרשנות

 

דדון אף חשוד כי פעל לקדם אינטרסים כלכליים של אנשי עסקים ויזמים אלה וכי העלים מס בהיקף של מאות אלפי שקלים. על פי הראיות שנאספו, בין השנים 2010-2015 נתן יחס מועדף ל"קבלן הבית" של המועצה, שבמהלך התקופה זכה במכרזים במועצה אזורית מטה יהודה וביצע עבודות בשווי של כ-170 מיליון שקלים.

 

פרשת שחיתות שהובילה לכתב אישום בכפוף לשימוע. המועצה האזורית מטה יהודה (ארכיון)
 

פרשת שחיתות שהובילה לכתב אישום בכפוף לשימוע. המועצה האזורית מטה יהודה (ארכיון)(פייסבוק)

דדון אף חשוד כי נהג להעביר בעשרות הזדמנויות לעובדת המועצה סכומי כסף גדולים, ובהם כספי שוחד, לצורך הסוואת מקורם והורה לה להפקידם בכספות שונות. דדון היה מורה לעובדת לשנות את מיקום הכספות מעת לעת, מחשש שהכספות ייתגלו. בנוסף, חשוד דדון כי הדיח את עובדת המועצה להעיד עדות שקר במקרה שתיקרא להעיד במשטרה.

 

על פי ראיות נוסף עולה כי דדון קיים יחסי מין עם מספר עובדות מועצה, ובהמשך התערב בתנאי העסקתן של עובדות אלה תוך ניגוד עניינים. בשתיים מן העובדות הוא ביצע לכאורה עבירות מין במספר רב של הזדמנויות, תוך התעמרות מתמשכת מצידו באחת מהן.

 

לפני כשנה המליצה המשטרה להעמיד לדין את דדון על אונס, הטרדה מינית, קבלת שוחד ועבירות שחיתות נוספים. מדובר בפרשת שחיתות בה נעצרו 12 בכירי מועצה נוספים בחשד כי קידמו ענייניהם של קבלנים ויזמים בתמורה לשוחד. לאחיו של דדון, אבי דדון, יוחס גם חשד לביצוע עבירות מין בנשים.

 

 

  • תגיות: