טראמפ ביקר בבית חולים בלאס וגאס: "גאה להיות אמריקני, תומכים בקורבנות"

נשיא ארה"ב נפגש עם ניצולי אירוע הירי שבו נרצחו 59 בני אדם. "גאה בעבודה של כוחות ההצלה, הרפואה והביטחון", אמר. עוד הוסיף: "אנחנו במאת האחוזים עם הקורבנות"

הירי ההמוני בלאס וגאס. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נחת אתמול (רביעי) בעיר שבה נרצחו 59 בני אדם ונפצעו יותר מ-406 באירוע ירי שהתרחש ביום שני האחרון.

 

הנשיא האמריקני ביקר ביחד עם אשתו מלניה בבית חולים בלאס וגאס. השניים נפגשו עם ניצולים מהתקרית. "אנחנו אומה באבל", אמר טראמפ.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

פרטים חדשים על חברתו של הרוצח מלאס וגאס

הטבח בלאס וגאס: המשטרה חשפה פרטים חדשים מחקירת המתקפה

"כמו אזור מוכה אסון": שליח חדשות 10 מדווח מהמלון בלאס וגאס

 

במהלך הביקור, שיבח טראמפ את הרופאים, כוחות הביטחון וכוחות ההצלה."העובדה שלהם גורמת לך היות גאה בכך שאתה אמריקני", אמר הנשיא האמריקני. לאחר מכן הוסיף כי "אנחנו תומכים בקורבנות במאת האחוזים והזמנתי חלק מהם לבית הלבן".כאשר התבקש להתייחס לסוגיית רכישת הנשקים בארה"ב, אמר כי "זה לא הזמן לדון בכך".

 

נפגשו עם ניצולי התקרית. טראמפ ואשתו
 

נפגשו עם ניצולי התקרית. טראמפ ואשתו(רויטרס)

קווין מקהייל, סגן השריף של מחוז קלארק, התייחס לפרטים נוספים בנוגע לליל האירוע. "ידוע כעת שהוא ירה לסירוגין במשך 9-11 דקות", אמר. עוד ידוע כי הרוצח סטיבן פאדוק התקין שתי מצלמות בחדרו בבית המלון על מנת שיוכל לדעת מתי השוטרים מגיעים לחדרו.

 

בסך הכל איתרה עד כה המשטרה 47 נשקים שהיו ברשותו של פאדוק. "אנחנו יודעים על מתקן שאפשר לו להגביר את קצב היריות שלו", אמר ג'וסף לומברדו, השריף של מחוז קלארק.

 

מוקדם יותר נחשפו פרטים חדשים על מארילו דאנלי, חברתו של סטיבן פאדוק, הרוצח שירה ורצח 59 אנשים ופצע מאות. דאנלי, ילידת הפיליפינים המחזיקה גם באזרחות אוסטרלית, נחתה בארה"ב ביום שלישי ועוכבה לחקירה על ידי חוקרי ההבולשת הפדרלית בתקווה להבין את מניעיו של פאדוק.

 

אחיה של דאנילו, ששוהה במאנילה שבפיליפינים, מספר: "התקשרתי אליה מיד לאחר הטבח והיא אמרה שאין מה לדאוג ושיש לה מצפון נקי". הרשויות דיווחו שפאדוק העביר כ-100 אלף דולר לאדם בפיליפינים, ככל הנראה למארילו. אחיו של פאדוק סיפר כי הוא מאמין כעת שהרוצח התכוון שדאנלי תשהה בחו"ל בזמן הטבח.

 

  • תגיות: