"נראה כמו אזור מוכה אסון": שליח חדשות 10 מדווח מהמלון בלאס וגאס

במשך שעות רבות אחרי הטבח הוגדר בית המלון ממנו התבצע הירי "זירת פשע בחקירה" ובאי המקום נאלצו להישאר בחדריהם. "אנשים שכבו בכל הלובי, התגודדו, הטעינו את הטלפונים, התכסו במגבות שחילקו עובדי המלון. הכול היה סגור", אמר אחד האורחים במקום. דיווח ב"דיילי ביסט": היורה תכנן לפגוע בהופעה אחרת בשבוע שעבר. כל ההרוגים זוהו, מלבד שלושה אלמונים

ביממה לאחר הטבח בלאס וגאס בו רצח סטיבן פאדוק 59 אנשים ופצע מעל ל-500 במהלך הופעת קאנטרי, הפך לובי המלון "מנדליי ביי" ממנו בוצע הירי, למקום מקלט לאלו ששרדו את התופת וחוו שעות ארוכות של חרדה וחוסר שינה. "הדיילי ביסט" דיווח כי היורה תכנן לפגוע בהופעה אחרת בשבוע שעבר.

 

"זה נראה כמו אזור מוכה אסון, כמו מקלט", אמר מדיסון אורח במלון, "אנשים שכבו בכל הלובי, התגודדו, הטעינו את הטלפונים, התכסו במגבות שחילקו עובדי המלון. אף אחד לא הימר, הכול היה סגור".

 

כתבות נוספות בנושא >>

הרחובות הריקים, תמונות הקרבנות שנחשפות: לאס וגאס מנסה להתאושש
הטבח בלאס וגאס: יותר מ-50 נרצחו ו-406 נפצעו; פורסמה זהות היורה

הירי והמנוסה ההמונית: תיעוד מהפסטיבל בלאס וגאס

 

עוזי, ישראלי שמתגורר סמוך למלון, הגיע לפני הטבח לקזינו של המקום כדי להמר, במשלך כמעט יממה לאחר כך אולץ להישאר במלון ולא הורשה לחזור לביתו. "באו הרבה שוטרים עם נשק, אמרו לנו לצאת החוצה וללכת דרומה", סיפר, "נשארנו כל הלילה עד שש וחצי בבוקר. חזרנו לפה, עוד אי אשר ללכת לעבודה. הכביש היה סגור".

 

עצרת זיכרון לזכר קורבנות לאס וגאס
 

עצרת זיכרון לזכר קורבנות לאס וגאס(טוויטר)

טראמפ: "כשיגיע הזמן נדבר על חוקי הנשק"

פאדוק הוביל כ-23 נשקים לחדר המלון בו שהה מיום חמישי, ו-18 נוספים נמצאו בביתו בעיירה מסקיט בנבדה. הוא השתמש ברובי סער במהלך הירי, ובהתקן שהופך נשק חצי אוטומטי לנשק כמו אוטומטי שיורה צרורות ארוכים. התקן שקל לרכוש בארצות הברית. בנבדה מותר להיכנס להיכנס עם נשק חצי אוטומטי לבית מלון כך שפאדוק לא הפר בזה שום תקנה. NBC דיווחו כי בשבוע האחרון העביר פאדוק 100 אלף דולר לחשבון בנק בפיליפינים. בעבר עבד פאדוק כסוכן מס הכנסה.

 

לטענת הרשויות, הוא תכנן את הטבח כה בקפידה, שהוא אף הניח מצלמות מחוץ לדלת חדרו, ככל הנראה על מנת להבחין אם מישהו מנסה להגיע אליו.

 

נציגת הרשות לאכיפת אלכוהול, טבק ונשק, ג'יל סניידר, אמרה כי בסך הכל נתפסו 47 כלי נשק שהיו רשומים על שמו של היורה, שנתפסו בחדר במלון ובבתים שבהם הוא גר.

 

הערב הודיע השריף המקומי, כי "כל ההרוגים זוהו, מלבד שלושה אלמונים". מוקדם יותר אמר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי "זהו לא הזמן לדון בנוגע לפיקוח על כלי הנשק בארה"ב. כשיגיע הזמן נדבר על כך". סטיב באנון, שכיהן בממשל טראמפ כאסטרטג הראשי וכעת יו"ר אתר הימין "ברייטבארט", הודיע כי הוא תומך בזכות לשאת ונשק ואמר כי אם טראמפ יזוז שמאלה ויפעל לשינוי החוק בנושא "זה יהיה הסוף של הכל".

 

אחד מהנשקים של הרוצח מלאס וגאס
 

אחד מהנשקים של הרוצח מלאס וגאס(Daily Mail)

  • תגיות: