ביום שאחרי משאל העם: תושבי קטלוניה מתקשים להשתחרר מהתמונות האלימות

אזרחי חבל הארץ עדיין מתאוששים מהעימותים עם המשטרה שארעו אתמול. ישראלי בן 9: "התאכזבתי בגלל שלא יכולתי לצפות בברצלונה, התכוננתי לטיול יותר מחודש". מחר תתקיים שביתה כללית

מהומות משאל העם בקטלוניה. האיחוד האירופי הצטרף לממשלת ספרד ודחה היום (שני) את תוצאות משאל העם.

 

ביום שאחרי, אזרחי קטלוניה מתקשים להשתחרר מהתגובה האלימה של השוטרים הספרדים לבקשה להצביע במשאל העם.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

משאל העם בקטלוניה: "למנוע עצמאות - יתכן ונפעיל החוקה"

משאל העם בקטלוניה: 90% הצביעו בעד עזיבת ספרד

החל משאל העם בקטלוניה: עימותים בין אזרחים למשטרה הספרדית

 

הפגנות של אזרחים נרשמו במהלך הבוקר ומחר תהיה שביתה כללית בחבל הארץ. בתוך כך, הודיעו קבוצות הכדורגל ברצלונה, אספניול וז'ירונה כי ישבתו מחר מכל פעילות.

 

המהומות אף השפיעו על ישראלים, שהגיעו אתמול לצפות במשחקה של ברצלונה מול לאס פאלמס, אבל נאלצו לוותר עליו כי הוא שוחק ללא קהל. "אני די מאוכזב", אמר לחדשות 10 יהלי סבר בן ה-9, "התכוננתי לטיול הזה יותר מחודש. כבר חשבתי על כך שאני אהיה באצטדיון. אבא שלי הבטיח לה שנלך למשחק אחר בקרוב".

 

עימותים אלימים. משטרת ספרד במהלך משאל העם
 

עימותים אלימים. משטרת ספרד במהלך משאל העם(רויטרס)

שירותי הבריאות הקטלאנים הודיעו מוקדם יותר כי טיפלו ב-893 בני אדם שנפצעו במהלך העימותים. שר המשפטים של ספרד, רפאל קטאלה, הודיע שספרד תוכל להשתמש בחוקת המדינה על מנת לסכל הכרזת עצמאות אפשרית של קטלוניה. ראש הממשלה הספרדי הציע מגעים פוליטיים וטען כי כל דיאלוג ייערך "בחסות החוק".

 

בתוך כך, פפ גווארדיולה, מאמן ברצלונה לשעבר, הביע מורת רוח מהאלימות בספרד וטען כי מועדון הכדורגל היה צריך לדחות את המשחק מול לאס פאלמס שנערך אתמול בערב. הבלם ג'רארד פיקה התבטא בעד משאל העם הנערך בטריטוריה ונגד הממשל במדריד.

 

"רק רצינו להצביע, כל השנים עם פרנקו לא יכולנו", אמר, בהתייחסו למנהיג ספרד בין השנים 1975-1939, שהנהיג שלטון פשיסטי במדינה ואסר על משאל עם להיפרדות חבל הארץ. הוא אף התייחס לקריאות הבוז המושמעות נגדו במשחקי נבחרת ספרד בשל עמדותיו הפוליטיות: "אם אני מפריע, אני מוכן לעזוב את הנבחרת לפני המונדיאל", ציין.

 

 

  • תגיות: