ארבעה ימים לבחירות בגרמניה: מרקל חוששת מאדישות המצביעים

הקנצלרית שצפויה לזכות בקדנציה נוספת חוששת ממהפך של הרגע האחרון. מפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה" ממשיכה לצבור כוח בסקרים. מרקל: "הבחירות האלה עדיין לא הוכרעו"

ארבעה ימים לבחירות בגרמניה. על פי כל הסקרים אנגלה מרקל צפויה לזכות פעם נוספת ולהמשיך לכהן בתפקיד הקנצלר. למרות זאת, היא חוששת מאדישות המצביעים.

 

מי שצוברת כוח בסקרים, למורת רוחה של מרקל, היא מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה", מפלגת הימין הקיצוני. על פי הסקרים האחרונים, המפלגה עלתה מ-7% הצבעה ל-12% והיא עשויה להיות המפלגה השלישית בגודלה בבית הנבחרים הגרמני.


>> לכתבות נוספות בחדשות 10

צלב קרס רוסס באוניברסיטת ג'ורג'טאון; נשיא המוסד גינה את המעשה

רעידת האדמה במקסיקו: תיעוד ניסיון חילוץ בבית ספר שקרס

נשיא קטלוניה מאשים את ספרד בפגיעה במשאל העם

 

"הבחירות האלה עדיין לא הוכרעו", טוענת מרקל בראיון לתקשורת הגרמנית, "אני מאמינה שהכוח של החברה שלנו נמצא על המוקד ואני מקווה שבסופו של דבר תתקבל הכרעה ברורה ושהמדיניות שלנו תתחזק", אמרה מרקל.

 

יריבה בבחירות, מנהיג מפלגת הסוציאל-דמוקרט מרטין שולץ אמר מנגד כי "הגוש של מרקל מתפרק באופן משמעותי בסקרים וצריך לזכור שעדיין קיים חוסר וודאות בקרב מצביעים רבים".

 

"הגוש של מרקל מתפרק". שולץ ומרקל(רויטרס)

מפלגת אלטרנטיבה לגרמניה הוקמה בעקבות מדיניות הדלת הפתוחה לפליטים שהנהיגה הקנצלרית אנגלה מרקל ולמרות שהיא חסרת ייצוג כעת בפרלמנט, היא צפויה להפוך לגוף משמעותי. בשבוע שעבר התחוללה סערה כאשר העומד בראש המפלגה אלכסנדר גאולנד, אמר שהגרמנים צריכים להעריך מחדש את יחסם לחיילי הוורכמכט - צבא גרמניה במלחמת העולם השנייה.

 

שר המשפטים הגרמני הייקו מאס הגיב בטוויטר וצייץ: "אסור לנו לשכוח לעולם אילו פשעים ביצעה גרמניה. קבלת אחריות עליהם מחזקת אותנו".

 

 

  • תגיות: