טראמפ נפגש עם נתניהו: "הרבה אנשים יגידו שאין סיכוי לשלום, אני חושב שיש"

נשיא ארצות הברית וראש הממשלה נתניהו נפגשו בניו יורק בפעם השלישית מאז נכנס טראמפ לתפקידו. במוקד הפגישה - איראן, אבל גם הסכסוך הישראלי-פלסטיני על השולחן. בפתח הפגישה אמר נתניהו: "תחת מנהיגותך הברית בין ארה"ב לישראל מעולם לא הייתה עמוקה וחזקה יותר"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש הממשלה בנימין נתניהו נפגשו היום (שני) בניו יורק. רגע לפני הפגישה, השניים סיפקו הצהרות לעיתונאים במלון ה"פאלאס" בניו יורק.

 

"נהדר להיות עם ראש הממשלה", אמר טראמפ, "אנו הולכים לתת נסיון להגיע לשלום. הרבה אנשים יגידו שאין סיכוי להסכם, אבל אני חושב שיש סיכוי לזה".

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

לראשונה: בסיס קבע של צבא ארה"ב נחנך בישראל

"מוקיעים את ההתנהגות": תלמידים ישראלים ריססו כתובות באושוויץ

"בא מאחור כמו מחבל": נכה שהותקפה ע"י נהג משחזרת

 

עוד הוסיף טראמפ כי "הישראלים, הפלסטינים והממשל שלי רוצים לראות שלום. מבחינה היסטורית אנשים אומרים שזה לא יכול לקרות, אך לא כך הדבר".

 

"נהדר להיות עם רה"מ". שיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש הממשלה בנימין נתניהו במוזיאון ישראל בירושלים(רויטרס)

ראש הממשלה השיב לו: "תחת מנהיגותך הברית בין ארה"ב לישראל מעולם לא הייתה עמוקה וחזקה יותר". לאחר מכן התייחס נתניהו להסכם הגרעין עם איראן ואמר כי הוא מצפה לדון "כיצד נוכל לטפל בהסכם הגרעין הגרוע עם איראן וכיצד להסיג את ההתפתחות האגרסיבית של איראן באזור, במיוחד בסוריה".

 

עוד הוסיף נתניהו כי במהלך הפגישה השניים ידונו בדרכים בהם הם רואים את ההזדמנויות לשלום בין ישראל לפלסטינים ובין ישראל לעולם הערבי. ראש הממשלה ציין כי תחת הנשיא טראמפ העמדה של ארה"ב כלפי ישראל באו"ם היא "תקיפה, בהירה ונחושה. אני רוצה להודות לך על כך בשם הישראלים".

 

לקראת נאומו ופגישתו עם נתניהו, נשיא ארה"ב הזהיר מוקדם יותר היום כי וושינגטון תפרוש מההסכם במידה ותסבור כי הסוכנות המפקחת עליו לא עושה זאת באופן קשוח מספיק: "לא נקבל עסקה חלשה, או שאינה מבוקרת כראוי". מפקד צבא איראן הגנרל עבד אל רחים מוסאווי איים על ישראל היום פן תפעל בצורה "לא שקולה": "אם ישראל תעשה מעשה טיפשי - נחריב את ת"א וחיפה. לא נשכח את פשעי הישות הציונית. אמרנו בעבר שהיא לא תתקיים בעוד 25 שנה, אך אם היא תבצע טעות, נחריב אותה לפני שיעברו השנים הללו".

 

בתוך כך אבו מאזן נפגש הערב בניו יורק בשולי הדיונים בעצרת האו"ם עם נשיא מצרים עבד אלפתאח א-סיסי. השניים דנו בהתפתחויות האחרונות ובמאמצים שנעשים לקידום תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. אבו מאזן הודה לעמיתו המצרי על החסות שהעניק לשיחות הפיוס הפנים פלסטיני בקהיר והשניים סיכמו להמשיך את התיאום ביניהם בהתאם לאינטרסים של שני הצדדים.

 

בנימין נתניהו ודונלד טראמפ בפגישתם בניו יורק
 

בנימין נתניהו ודונלד טראמפ בפגישתם בניו יורק(רויטרס)

  • תגיות: