"אנליסט": משכנתא מוזלת ומכונות קפה - כמה עולה להעביר מת"א לירושלים 6 עובדי מדינה?

בבית הטמפלרים במרכז תל אביב נותרו 6 עובדי מדינה שנדרשים להתפנות למשרדים בירושלים. עבור הסכמתם הם דורשים מענקים, סבסוד משכנתאות ואפילו מכונת קפה במשרד. "זה מהלך דרמטי וצריך לשלם על זה", אמרו בהסתדרות

בחודשים האחרונים מכרה המדינה את בית הטמפלרים בשכונת "שרונה" בתל אביב ליזמי נדל"ן, תמורת סכום נכבד שאמור בקרוב להיכנס לקופת המדינה. את אגף "מצילה", המאוד לא צפוף, היא החליטה לפנות למשרדים בירושלים. זה היה האות לקרב ביצורים מול הוועד וההסתדרות. דורון קרני, מזכיר הסתדרות עובדי המדינה, אמר: "זה מהלך דרמטי להעביר עובדים מתל אביב לירושלים וצריך לשלם על זה".

 

בפסק בוררות ביחידת "נתיב" של משרד ראש הממשלה, נקבעו כבר כללים לפיצוי הפקידים: השנתיים הראשונות לשינוי יוגדרו כתקופת הסתגלות, שבה תקוצר כל משמרת בעד 75 דקות בהשוואה למשרה מלאה. זמן הנסיעה באוטובוסים יחושב כחלק מתוך המשמרת, ומי שייאלץ לנסוע מעל 100 קילומטר לכיוון - יזכה להשתתפות בשכר דירה, עד 2,000 שקלים בחודש.

 

כתבות נוספות בחדשות 10 >>

מועדי שיחות נתניהו ובכירי "ישראל היום" נחשפים: איך הושפעו כותרות העיתון בבוקר שאחרי?
3 שנים בשבי חמאס: "החזירו את אברה מנגיסטו הביתה"
קידם רכישת כלי שיט - תמורת שוחד: החשדות נגד דוד שרן

בסוף השבוע, ימים אחדים לפני שהמדינה חייבת לפנות את הקרקע ב"שרונה", הציגו בהסתדרות את דרישותיהם המעודכנות: זמן הנסיעה שיופחת מהמשמרת יעמוד כל יום על שעתיים, ולכל עובד ישולם פיצוי של 100 אלף שקלים או 10 משכורות כ"מענק חד פעמי". הסבסוד לשכר דירה בירושלים יעמוד על 85%, בלי קשר למרחק בין המשרד למקום המגורים הנוכחי, ומי שירצה לקנות שם דירה - יקבל מיד משכנתא מסובסדת, של מיליון שקלים במימון המדינה. בנוסף תוספות השכר הייחודיות לכל עובדי המשרד יוגדלו ל-30 אחוזים ויותקנו עבורם מכונות קפה. כמו כן, שכירים שיישלחו לירושלים יזכו לקידום בדרגה נוספת, כאילו עברו לאילת.

 

הממונה על השכר לשעבר במשרד האוצר, יובל רכלבסקי, לא מסכים עם קרני ודרישות העובדים: "אני לא חושב שנכון לתת תוספת שכר בעת ניוד עובדים או מעבר. ברור שאם משרד אחד יקבל הטבות חורגות הוא בהחלט ייצור תקדים ליחידות ומשרדים אחרים. צריך לגלגל את אותם עובדים מהמדרגות".

 

כמה עולה להעביר מת
 

כמה עולה להעביר מת"א לירושלים 6 עובדי מדינה? שכונת שרונה (חדשות 10)

  • תגיות: