10tv, 10tv

נתניהו בסיור בדרום תל אביב: "נחזיר את האזור לאזרחי ישראל"

ברקע החלטת בג"ץ לפיה מבקשי מקלט יוכלו להשתחרר ממתקן חולות לאחר 60 יום, הגיע רה"מ לאזור התחנה המרכזית ונפגש עם התושבים. "אנשים מפחדים לצאת מהבית, נגביר את האכיפה וועדה בראשותי תקדם פתרונות", אמר

  • פורסם ב:
  • 31/08/2017 17:41
  • |
  • עודכן ב:
  • 31/08/2017 20:18
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר כעת (חמישי) באזור דרום תל אביב על רקע פסיקת בג"ץ בנוגע למבקשי המקלט, ונפגש עם תושבים.

 

"אנחנו פה במשימה להחזיר את דרום תל אביב לאזרחי ישראל", אמר ראש הממשלה נתניהו במהלך סיור באזור. "שמעתי את התושבים ואת הכאב שלהם. אנשים מפחדים לצאת מהבית, אנשים צריכים ליווי משטרתי. נגביר את האכיפה וביום ראשון תוקם ועדת שרים בראשותי שתקדם פתרונות".

 

"יש לנו מדיניות ברורה - עוסקים במסתננים בלתי-חוקיים, לא בפליטים", הדגיש נתניהו והוסיף כי הגדר שהוקמה בגבול עם מצרים עצרה חלק ניכר ממבקשי המקלט.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

תיעוד: קטטה בין שתי נשים במהלך הופעה של יובל המבולבל

חשד לרצח והתאבדות בגן יבנה: זוג קשישים נמצא ירוי בדירה

חיפושים נרחבים אחר חייל צה"ל שנעלם ברמת הגולן

 

בזמן הביקור מספר מפגינים הגיעו למקום. בתוך כך, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן חנך יחד עם ראש הממשלה את המבנה החדש של יחידת השיטור הרגלי בדרום ת"א. המבנה החדש, ששוכן בתחנה המרכזית הישנה בדרום ת"א, ישמש את יחידת השיטור הרגלי המונה כ-50 שוטרים.

 

"פתיחת הנקודה בתחנה הישנה בלב דרום תל אביב, יחד עם חיזוק תחנת שרת הסמוכה, הם צעדים שאני מוביל בשביל לחזק את הביטחון האישי ואת יכולת המענה המהיר של משטרת ישראל באזור דרום תל אביב", אמר השר לביטחון פנים גלעד ארדן.

 

נתניהו וארדן חונכים את המבנה החדש של יחידת השיטור הרגלי בדרום ת
 

נתניהו וארדן חונכים את המבנה החדש של יחידת השיטור הרגלי בדרום ת"א(ללא קרדיט)

בשל הגעת ראש הממשלה נחסמו כבישים ראשיים רבים באזור, והמשטרה ביקשה מהנוהגים באזור לבחור בדרכים חלופיות, ולהשתמש באפליקציית הניווט "וויז".

 

אלו הכבישים שנחסמו: דרך לוינסקי-הר ציון לצפון, רח' הר ציון-גדוד עברי-סלומון-י.ל פרץ, וכן על רחוב סולומון - כל הרחובות שחוצים למערב. בנוסף נסגר רח' הגליל-השרון למזרח ולדרום, וכל הרחובות שחוצים למזרח על דרך בגין.

 

על רח' בני ברק נסגרו כל הרחובות החוצים למערב, ועל רח' ראש פינה כל הרחובות החוצים למערב. על הנהגים באזור לבחור בצירים עוקפים: לצפון - הרצל, לבנדה , חיל השיריון, המסגר ואילון, ולדרום - עלייה , בגין , חיל השריון והמסגר.

 

נתניהו ביקר בדרום ת
 

נתניהו ביקר בדרום ת"א. הפגנה מול בית מרים נאור(ללא קרדיט)

שפי פז, ממובילת המאבק בהימצאותם של מבקשי המקלט בדרום תל אביב, ספירה בעמוד הפייסבוק שלה כי נפגשה עם נתניהו לפני כחודשיים, והשניים דנו בפעולות שיש לנקוט לאחר פסיקת בג"ץ. "לפני חודשיים וחצי הוזמנתי במפתיע לפגישה עם ראש הממשלה וצוות יועציו", כתבה פז. הוא ביקש לשמוע ממני, בשיחה אישית בלשכתו, מה באמת קורה בדרום תל אביב. ואני סיפרתי כמו שאני יודעת. כשגמרתי לדבר, עברנו לדון בשאלה מה עושים עכשיו ומה עושים רגע אחרי פרסום פסיקת בג״ץ".

 

"יש דברים שטובה להם השתיקה, ואין לי שום סיבה להאכיל את ארגוני הרשע, לכן הוחלט לא לפרסם את דבר הפגישה ולכן גם לא אחשוף פה את פרטי השיחה. נסתפק בכך שסוכם שהוא יבוא לסיור בנווה שאנן כפתיח להחלטות אופרטיביות. הסיור שיתקיים היום הוא תוצר הפגישה הזאת. ראשי החזית לשחרור דרום תל אביב יהיו היום חלק מהפמליה של ראש הממשלה. אנחנו נתלווה לסיור, נדאג שאף גורם אינטרסנטי לא ינסה לייפות את המציאות, ונשים את הדגשים במקומות הנכונים. זו המחוייבות שלנו לציבור".

 

בית המשפט העליון פרסם ב-28 באוגוסט את החלטתו בסוגיית מבקשי המקלט וקבע פה אחד כי למרות שאין מניעה עקרונית להעביר את מבקשי המקלט מישראל למדינה אחרת, אסור לכלוא אותם מעל ל-60 יום במקרה של סירוב.

 

שופטת בית המשפט העליון מרים נאור ציינה כי סמכותו של שר הפנים להרחיק זרים מישראל חלה לא רק על הרחקתם למדינות מוצאם אלא גם על הרחקתם למדינות אחרות. לפי נאור הסכמתם של זרים להרחקה אינה נדרשת כדי שהרחקה תהיה כדין וניתן להרחיקם גם בניגוד לרצונם. עם זאת, בעניין המדינה האחרת, הודיעה המדינה כי מסתננים אינם מורחקים למדינה שלישית בהעדר הסכמתם וכי לא תבוצע הרחקה בכפייה למדינה זו.

  • תגיות: