בגרות בעל פה, מועדון דיבייט וייבוא מורים מחו"ל: התוכנית החדשה לקידום לימודי אנגלית

בנט הציג את תוכנית משרד החינוך לקידום אנגלית, שתעמוד בסימן מעבר לשפה מדוברת. יעדה המרכזי של התוכנית "Give me Five": הבאת שיעור הנבחנים ברמת 4 ו-5 יחידות בגרות ל-70%. בנט: "בעולם הגלובאלי של היום, לתכנית יש חשיבות מכרעת"

שר החינוך, נפתלי בנט, הציג היום בכנס חינוך בחולון את תוכנית משרד החינוך לקידום לימודי האנגלית. יעדה המרכזי של התוכנית "Give me Five", היא להביא את שיעור הנבחנים ברמת 4 ו-5 יחידות בגרות באנגלית ל-70%. כמו כן, התוכנית תעמוד בסימן מעבר לאנגלית מדוברת.

 

התוכנית תיכנס לבתי הספר כבר בשנת הלימודים הקרובה. "מיסודי ועד תיכון, תלמידי ישראל יחלו לפתח מיומנויות בשפה האנגלית", אמר בנט. במסגרת "Give me Five", תלמידים יחלו להיבחן בעל פה, באמצעות הסקייפ או בבחינה מתוקשבת. כמו כן, קורסים שונים באנגלית מדוברת ינתנו לתלמידים בכיתות השונות. בנוסף, רמת בחינת הבגרות באנגלית תעלה משמעותית, בעיקר בחלק של הדיבור, אך גם בחלקים אחרים.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

טיבי: "לא נשתוק על הר הבית, 'ההתנגדות העממית' היא האפשרות הבסיסית"
לע"מ חזרה מהחלטתה: לא תשלול את תעודת העיתונאי מכתב אל-ג'זירה
בנט: "היעד לקיצור ימי החופשה במערכת החינוך - חנוכה"

 

 

היעד: העלאת שיעור הנבחנים ברמת 4 ו-5 יחידות באנגלית ל-70%
 

היעד: העלאת שיעור הנבחנים ברמת 4 ו-5 יחידות באנגלית ל-70%(משרד החינוך)

בכיתות ט' יורחב מועודון הדיבייט, תוכנית המעודדת תלמידים להתאמן ברטוריקה ודיונים. כמו כן, בכל כיתה תהיה ספרייה בשפה האנגלית, כבסיס לשיפור הקריאה והשיח. לצורך מימוש התוכנית, יגוייסו בשנים הקרובות עוד 1,000 מורים מקצועיים לאנגלית מהארץ ומחו"ל, ויינתנו מלגות לגיוס סטודנטים להוראת אנגלית.

 

שר החינוך נפתלי בנט במסיבת העיתונאים, הבוקר
 

שר החינוך נפתלי בנט במסיבת העיתונאים, הבוקר(ללא קרדיט)

  • תגיות: