מדוע המדינה לא מגדירה את מקצוע האבטחה כעבודה מועדפת?

בתי עסק רבים בישראל ביקשו מהמשטרה להחליף את המאבטחים בסיירת אופנועים אזרחית, מכיוון ששם מועסקים עובדים צעירים שעוברים הכשרה מקצועית נרחבת. החיסכון בעלויות גם מוסיף לרצון להחלפה, אך במשטרה מסרבים לכך

יותר ויותר בתי עסק מבקשים להחליף מאבטחים בסיירת אופנועים אזרחית, אך המשטרה מסרבת לכך.

 

גורמים בכירים במשטרה אומרים כי למאבטחים החמושים שעומדים בכניסות לבתי העסק אין תחליף, אבל בדרך כלל המאבטח שעומד בכניסה למקומות אלה הוא מבוגר ואינו חמוש.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

תחת מגבלות: משרד החינוך מחזיר את הסמארטפונים לכיתות

פרשנות: אין צורך בחוק לגירוש מבקשי מקלט - הפוליטיקאים מחפשים כותרות

כנופיית גנבי החניונים: גרר נכנס לתוך חניון - וגנב רכב

 

לאחר הפיגוע שהתרחש לפני כשלושה שבועות בסניף של "שופרסל" ביבנה, אז נדקר ניב נחמיה ונפצע קשה, ביקשו ברשת המרכולים מהמשטרה אישור להחלפת המאבטחים בסיירת, אך שם סירבו לבקשה. ב"שופרסל", כמו גם בתי עסק אחרים, ביקשו זאת מכיוון שכך הם יכולים לחסוך בכסף וכי מאבטחי הסיירת הם צעירים שעוברים הכשרה מקצועית נרחבת.

 

מרבית המאבטחים מבוגרים שלא עברו הכשרה ראויה (אילוסטרציה)
 

מרבית המאבטחים מבוגרים שלא עברו הכשרה ראויה (אילוסטרציה)(חדשות 10)

בתוך כך, לפני כשנה פנו חברות האבטחה למשטרה ולמשרד לביטחון הפנים בבקשה להפוך את מקצוע האבטחה לעבודה מועדפת, אך עד כה הנושא תקוע בוועדות ממשלתיות שונות בשל העלות הגבוהה.

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אנו פועלים לקידום האישור להגדרת מקצוע האבטחה כעבודה מועדפת למשוחררי צה"ל, נושא המצוי לפתחו של המחוקק".

 

תגובת ח"כ דוד ביטן, יו"ר הקואליציה: "בעקבות הצפייה בכתבה, התברר לי המחסור הגדול שיש כיום בשוק האבטחה. מחסור במאבטחים צעירים יוצאי צבא שיוכלו להתמודד עם אירועים ביטחוניים בזמן אמת. הפיגועים האחרונים בהם נרצח ינאי וייסמן ונפצע קשה סגן מנהל סניף 'שופרסל' ביבנה, מבהירים שיש לגייס מאבטחים מיומנים כדי להגן על הציבור. לשם כך נפעל להעלות את שכר המאבטחים, לשפר את תדמיתם ואף נשקול בחיוב את הצעת חברות האבטחה והמשטרה להפוך את מקצוע האבטחה לעבודה מועדפת. אני מאחל החלמה מהירה לניב נחמיה".

 

  • תגיות: