שמע צחוק, נכנס לבית וצעק "מה עם אל-אקצא": אישום נגד המחבל מחלמיש

עומר עבד אל-ג׳ליל מהכפר כובר מואשם ברצח של שלושה בני משפחה בחלמיש. מכתב האישום עולה כי אחד הנרצחים לקח ממנו את הסכין שהייתה ברשותו וניסה להגן על עצמו, אך הנאשם הכה אותו עם קרש חיתוך ודקר אותו בעזרת סכין אחרת שהייתה בזירה

"שמע צחוק, נכנס לבית בחלמיש וצעק 'מה עם אל-אקצא'": כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד עומר עבד אל-ג׳ליל, מהכפר קובר, בגין רצח שלושה בני משפחת סלומון בחלמיש.

 

מכתב האישום עולה כי ב-14 ביולי, לאחר ששמע על פיגוע שבוצע בהר הבית, שבו נרצחו שני שוטרים, ועל האירועים שהתרחשו בעקבותיו, החליט הנאשם לבצע פיגוע.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

פיגוע דקירה בחלמיש: שלושה בני אדם נרצחו; המחבל נורה

שלוליות דם במטבח: סב ושני ילדיו נרצחו בביתם בחלמיש, הסבתא נפצעה

הפיגוע בחלמיש: יוסף סלומון וילדיו אלעד וחיה הם הנרצחים

 

תחילה תכנן הנאשם להשיג חגורת נפץ או נשק חם, אבל לבסוף החליט לבצע פיגוע דקירה ביישוב חלמיש הסמוך למקום מגוריו. לאחר שהחליט על מתווה הפיגוע, התכתב עם הנאשם עם רים קשטה, תושבת עזה, באמצעות ה"וואטסאפ" וסיפר לה על רצונו.

 

עוד עולה מכתב האישום כי ב-21 ביולי קפץ אל-ג'ליל מעל גדר היישוב וצעד לאורכו. בשלב מסוים שמע קולות צחוק מבית מסוים והחליט להיכנס אליו במטרה לבצע את הפיגוע. בשלב מסויים החל מאבק עם אחד הנרצחים, שהצליח לקחת ממנו את הסכין שהייתה בידו וניסה להגן על עצמו, אבל הנאשם הכה אותו עם קרש חיתוך ודקר אותו בעזרת סכין אחרת שהייתה בזירה.

 

שלושה נרצחו. חלמיש
 

שלושה נרצחו. חלמיש(ללא קרדיט)

מתחקיר האירוע עלה כי המחבל קנה את הסכין כיומיים לפני האירוע במטרה לרצוח יהודים. הוא נענה לקריאות ההסתה בעקבות הנעשה בהר הבית, ויצא לפגע, כך סיפר בחקירתו. הוא הגיע באופן רגלי אל בית המשפחה, אחד הקיצוניים ביישוב, שעה ששהו בו 10 נפשות, והחל במסע ההרג בזמן שבני המשפחה חגגו "שלום זכר" לכבוד הולדת נכד.

 

אשת הבן שנרצח הצליחה להסתיר את חמשת ילדי המשפחה בחדר, לנעול אותו ולהתקשר למשטרה. במקביל, השכן - לוחם יחידת "עוקץ" שהיה בחופשה בבית סמוך - שמע את הזעקות, הגיע אל הבית וירה דרך החלון במחבל, שהיה בעיצומו של מסע הדקירות. הוא נפצע בינוני, ופונה לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה.

 

בטרם ביצע את הפיגוע, כתב עבד צוואה בפייסבוק, ובה כתב שהוא עושה זאת כנקמה על האירוע בהר הבית: "אני רוצה להיות שאהיד", כתב.

 

  • תגיות: