פרשת בזק: כלתו של אלוביץ' ושני מנהלי כספים ב"יס" נחקרו ושוחררו

לבקשת חדשות 10: הותר לפרסום כי כלתו של שאול אלוביץ׳, אורנה, ושני מנהלי כספים ב״יס״, נחקרו במסגרת פרשת בזק ושוחררו בתנאים מגבילים. אלוביץ' עצמו שוחרר בחודש שעבר בתנאים מגבילים לאחר שעוכב לחקירה

בווידאו - אלוביץ' הודיע לבנקים: מוכן לוותר על השליטה בבזק

 

כלתו של בעל השליטה ב"בזק" שאול אלוביץ', אורנה, נחקרה ושוחררה לפני מספר שבועות במסגרת פרשת בזק וכך גם שני מנהלי כספים ב"יס" - מנהל המחלקה הכלכלית ירון רענן מנהל הכספים ואורן ברגמן. הידיעה על מעצרם לחקירה הותרה היום (שלישי) לפרסום לבקשת חדשות 10. שלושתם שוחררו בתנאים מגבילים.

 

לפני כחודשיים עוכב אלוביץ' לחקירה ע"י הרשות לניירות ערך, לצד בכירים נוספים, ונערכו חיפושים במשרדי בזק. במסגרת החיפושים הוחרמו מסמכים ומחשבים. חודש לאחר מכן שוחרר למעצר בית למשך כ-60 ימים. במסגרת המגבלות שהוטלו עליו, נאסר על אלוביץ׳ להגיע לחברת חלל תקשורת כשבועיים ממועד השחרו, ה-4 באוגוסט, ואף נאסר עליו ליצור קשר עם עובדים בחברה. בתקופה זו הוא נדרש גם להימנע מעיסוק בענייניהן של בזק ויס, במישרין או בעקיפין. באותה עת הותר לו ליצור קשר עם כלתו, טרם מעצרה, בנושאים שאינם קשורים לחקירה.

 

לכתבות נוספות בפרשת בזק:

פרשת בזק: נערכו חיפושים במשרדי חברת חלל תקשורת

דוח חריף של מבקר המדינה: נתניהו לא דיווח על קשריו עם אלוביץ'

פרשת "בזק": הבכיר שנחקר - מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר

 

הופסק המסחר במניות בזק. אלוביץ'
 

כלתו ושני מנהלי כספים ב"סי" נחקרו ושוחררו. שאול אלוביץ'(אייל טואג)

בנוסף נחקרו בפרשה מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ומנכ"לית חברת "בזק", סטלה הנדלר. הנדלר שוחררה ב-13 ביולי לתשעה ימים למעצר בית, בעוד פילבר נשלח למעצר בית מלא של 14 יום בתנאים מגבילים. פילבר חשוד כי היה בקשר צמוד עם אלוביץ׳, חלק איתו מידע פנימי של משרד התקשורת ושיתף אותו בתהליכי רגולציה.

הוא הפקיד ערבות בסך 400 אלף שקלים לטובת שחרורו בתנאים אלה.

 

יממה לפני כן פורסם כי נבדק האם אלוביץ' מכר את "יס" לבזק במחיר מופרז. על פי החשד, הוא לקח לכיסו סכום של 170 מיליון שקלים. מעבר לכך התגלה כי בעלי המניות - הציבור הרחב - הפסידו לידיו של הטייקון עוד 200 מיליון שקלים.

  • תגיות: