10tv, 10tv

"השתן עלה לה לראש": מה קרה למנהיגת העובדים המבטיחה של סלקום?

מיה יניב, יו"ר הוועד בחברה, סומנה כהבטחה לאחר שארגנה את העובדים וצברה עבורם כוח רב. אך עדויות ומסמכים שהגיעו ל"אנליסט" חושפים כי התנהלה באופן מעורר מחלוקת בשורה של נושאים. כך למשך, היא גייסה את מזכירתה לטובת ענייניה האישיים וכינתה את עמיתיה בשמות גנאי

בתשדירים שמפיקה ההסתדרות, מיה יניב מוגדרת כיושבת ראש הוועד שעשתה היסטוריה: היא זו שארגנה את העובדים ב"סלקום" אחרי מהפכת הסלולר, הצליחה להפוך אותם לשותפים ברווחים ולהשיג תקציבי רווחה של מיליונים בשנה לאירועים. אך עם הכוח הרב, הגיע במקרה שלה גם תיאבון - לא רק לשיפור מעמד העובדים, אלא בעיקר לשדרוג נציגתם.


ל"אנליסט" הגיעו עדויות ומסמכים שחושפים ניצול של משאבי הוועד לצורך הקמת מיזם פרטי, שימוש בעובדים לצרכים אישיים וטיפול מעורר מחלוקת בהתנהלות בעייתית של "סלקום". הכול, לכאורה, מצד מנהיגה עם תדמית חברתית שמבטיחה לדאוג לחלשים.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

המצוד נגמר: חוסל המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בברצלונה
המל"ט שהציג חיזבאללה פרימטיבי - אך לישראל אסור לזלזל בו • פרשנות
אלדד יניב: "אם היינו מפגינים מול וינשטיין - אולי לא היה מטייח את 'ביבי טורס'"

כך למשל, שני בן יעקב, ששימשה במשך שנתיים כמזכירתה של יניב, גויסה לטיפול במשימות משק הבית של הבוסית. היא תיאמה ג'ימבורי לבנה הקטן של היו"רית וערכה עבורה תיאומים לבדיקות היריון. כך, פקידה שאמורה לפעול לטובת העובדים, הפכה בעל כורחה לסוג של מטפלת - כש"סלקום" ועובדיה משלמים את החשבון.


בנוסף לכך, הגיעו מספר תלונות מצד עובדים כלפי יניב, על כך שכינתה אותן במילים קשות, כמו "חולה נפש", "סתום" ו"בת זונה".


ולבסוף, הלו"ז של נציגת העובדים התמלא בפגישות סודיות על מיזם פרטי שהקימה בשם "לני", שלצורך קידומו השתמשה בחברי הוועד של "סלקום" וביועצים שמקבלים שכר מתוך קופת העובדים.

 

כינתה במילים קשות עובדים. מיה יניב
 

כינתה במילים קשות עובדים. מיה יניב(חדשות 10)

אבל יותר מהכול, נראה כי היו"רית יניב אינה מילאה את מחויבותה לעובדיה: כשאירע מחדל ב"סלקום", במסגרתו איכנה החברה מיקומים של עובדים - לא בשעות העבודה כמקובל, אלא 24 שעות, שבעה ימים ביממה ואפילו אחרי שעזבו את תפקידם - היו"רית יניב לא העבירה לעובדים אותם היא מייצגת את הממצאים על כך.

 

בעקבות התלונה שהגישה בן יעקב, הוקם בהסתדרות צוות בדיקה שנפגש איתה לפני כמה ימים. השאלה שעולה, היא מה תעשה ההסתדרות: האם מיה יניב תודח מנציגות העובדים, או שקרבתה לבכירי הארגון ודימויה המהוגן - יחפו על השימוש הלא ראוי שעשתה, לכאורה, בסמכותה?

 

קידמה מיזם פרטי תוך שימוש בקופת
 

קידמה מיזם פרטי תוך שימוש בקופת "סלקום". מיה יניב(חדשות 10)

תגובת יו"ר ועד עובדי סלקום: "מדובר במעשיות ודברי הבל שנועדו לפגוע בעובדי סלקום ולהחזיר את החברה 5 שנים לאחור. לצערנו, מי שהייתה חברה קרובה שלנו, פתחה ברדיפה שקרית חסרת פרופורציה, שנועדה להטיל דופי בחברי ההתאגדות".


"לעניין חדר האוכל - בעקבות הממצאים נרכש ציוד מטבח חדש לחלוטין ואף הוחלט על העסקתה של מהנדסת מזון. לגבי נושא האיכון - מיד לאחר תום הביקורת הובאו הממצאים להנהלת החברה בדרישה לפעול לסגירת המערכת, שאינה פעילה כבר כחצי שנה".

 

 

"יניב לא עדכנה את העובדים ש'סלקום' איכנה את מיקומם גם אחרי שעות העבודה". מרכז שירות של "סלקום"(סיון פרג', יח"צ)

תגובת סלקום: "מערכת ניהול המשימות באגף העסקי פועלת בהסכמת העובדים כדין, בשעות העבודה בלבד, והיא אף מאפשרת להתנתק ממנה בכל עת. עקב תקלה נקודתית, עובדים בודדים שעזבו נותרו מחוברים למערכת ומיד כשנודע הדבר לחברה, הם נותקו והנהלים חודדו".

 

"לצערנו ההקלטה שהשמעתם חלקית ומטע. סמנכ"לית משאבי האנוש של החברה אינה עוסקת מזה חודשים בענייני החברה השוטפים, שכן היא נמצאת לצד בתה במחלקה האונקולוגית בבית החולים דנה. חדר האוכל מופעל בסטנדרטים מחמירים ביותר ע"י חברה מהמובילות במשק, ומשרת אלפי סועדים מדי יום. האמירות לגביו בכתבה אינן נכונות".

 

תגובת ההסתדרות: "הוקם צוות שבודק בימים אלה את התלונות ההדדיות של העובדות. עד אשר יתפרסמו הממצאים, אנו מנועים מלהתייחס".

 

  • תגיות: