כפי שפורסם בחדשות 10: תוכנית גבאי לחיזוק מעמדו במפלגת העבודה

היו"ר החדש של המפלגה פרסם תכנית, שדבר קיומה פורסם לראשונה בחדשות 10, לפיה הוא יקבל ארבעה שריונים ברשימה המפלגה בבחירות הבאות – שניים מתוכם בעשירייה הראשונה. בנוסף, מוצע להעביר את סמכויות הניהול של המפלגה לידי היו"ר. מקורבי אהוד ברק: אין בכוונתו להיות משוריין כמספר 2

  • פורסם ב:
  • 20/08/2017 14:16
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/08/2017 14:29
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

 

 

מחזקים את "העבודה": כפי שפורסם לראשונה בחדשות 10, היו"ר הנבחר אבי גבאי ממשיך להיערך לבחירות לכנסת - ופרסם הבוקר (ראשון) את התוכנית שלו לשריונים ברשימת המפלגה לקראת הבחירות.

 

לפי תוכניתו של גבאי, הוא יקבל שני שריונים שייעשו לבקשתו בעשירייה הראשונה, ושני שריונים נוספים יהיו בין העשירייה השנייה לשלישית - ובכך יקבל יושב הראש ארבעה שריונים ברשימה כולה. בנוסף, מזכ"ל המפלגה לא ישוריין באופן אוטומטי במקום ה-7, אלא על ידי הנהלת המפלגה ולפי המלצת יושב הראש בסמוך לבחירות.

 

ממקורביו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שהביע באופן פומבי את תמיכתו בגבאי, נמסר כי אין בכוונתו להשתריין כמספר 2 של יושב הראש החדש.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

72 שנים אחרי משימתה הסודית: אותרה אונייה אמריקנית שהוטבעה ביפן

צ. קוריאה מאיימת: "התרגיל שיתקיים מחר ידרדר את המצב למלחמה גרעינית"

לאחר שנעצרו בהפגנה: אלדד יניב ומני נפתלי הגיעו לדיון בהארכת מעצרם

 

בהודעה שפרסמה המפלגה, נמסר כי ועידת המפלגה תתכנס בשבועות הקרובים כדי לדון במספר תיקונים בחוקת המפלגה ש"יאפשרו לו מרחב פעולה למימוש תוכניותיו לניצחון בבחירות הכלליות, צירוף קהלים חדשים וחיזוק המפלגה יחד עם חיזוק האחריות הציבורית, שקיפות ודיווח על הנעשה במפלגה לחבריה ולציבור".

 

יקבל ארבעה שיבוצים בכל הרשימה. אבי גבאי
 

יקבל ארבעה שיבוצים בכל הרשימה. אבי גבאי(חדשות 10)

"השינויים וההחלטות המוצעים משקפים התחדשות ועדכון הכרחי להם זקוקה המפלגה. משמעות שינויים אלו הינה קפיצת מדרגה של ממש ביכולות הפעולה של המפלגה כלפי הציבור הרחב, וביכולתה להציב אלטרנטיבה לשלטון הימין. שינויים אלה מגלמים בתוכם עמידה בטוחה ומלאה מאחורי האחריות שבתפקיד יושב הראש, המבטיחה עיגון סמכויות נדרשות לצד הצגת דין וחשבון, שקיפות ואחריותיות כלפי המפלגה וציבור בוחריה", מסרה המפלגה.

 

לפי התוכנית של גבאי, המפלגה תגביר את השקיפות הציבורית שלה במספר דרכים, בהן פרסום הדוחות הכספיים שלה מדי שנה. בנוסף, סמכויות הניהול של המפלגה תעבור לידיו של גבאי כדי שהוא יוכל "לשאת באחריות לפעילות המפלגה ולוודא כי הינה ערוכה לקראת הבחירות לכנסת, הן מהבחינה הכספית והן מהבחינה הארגונית". עוד הוצע כי תפקידי יו"ר הסיעה, יושבי ראש הוועדות בכנסת וחברי הוועדות ייקבעו לפי החלטתו של גבאי - וזאת כדי "לחזק את יחסי העבודה בין היו"ר לעבודת הסיעה וחבריה לכנסת", כדברי המפלגה.

 

מצבו של גבאי במפלגה רגיש שכן הוא אינו מכהן כחבר כנסת. בהתאם לכך, מי שמשמש בפועל כיו"ר האופוזיציה הוא ח"כ יצחק הרצוג. בחודש שעבר נערך טקס חילופי יושב ראש בין הרצוג וגבאי בבית המפלגה בתל אביב, ובפתח הדברים הודיע הרצוג לגבאי כי יסכים להצעתו, ויישאר יושב ראש האופוזיציה.

 

המפלגה תפרסם את הדוחות הכספיים שלה? גבאי ביום הבחירות לראשות העבודה (ארכיון)
 

המפלגה תפרסם את הדוחות הכספיים שלה? גבאי ביום הבחירות לראשות העבודה (ארכיון)(ללא קרדיט)

  • תגיות: