ראש המוסד: "איראן פועלת למלא את החלל של דאע"ש"

יוסי כהן ערך הבוקר סקירה בפני שרי הממשלה, שבה הדגיש את תהליך ההתפשטות האיראנית במזרח התיכון. בנוסף הזהיר כהן כי טהראן לא זנחה את שאיפתה לקידום פרויקט הגרעין, וכי ההסכם עם המעצמות רק מחזק אותה. נתניהו: "דאע"ש יוצא, איראן נכנסת. נעשה כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחון ישראל"

  • פורסם ב:
  • 13/08/2017 17:46
  • |
  • עודכן ב:
  • 13/08/2017 17:46
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

ראש המוסד יוסי כהן הזהיר מפני האיומים האסטרטגיים העומדים בפני ישראל, בסקירה שערך היום (ראשון) בפני שרי הממשלה.


"במקומות שבהם מצטמצמת נוכחות דאע"ש פועלת איראן למלא את החלל", אמר כהן לשרים על פי הודעת משרד ראש הממשלה. הוא הדגיש כי לתפיסתו, התהליך המרכזי שמתחולל היום במזרח התיכון הוא "התפשטות איראנית", באמצעות כוחות איראניים ושלוחות של טהראן, המתבססים בסוריה, לבנון, עיראק ותימן.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

איראן: ניסוי ברקטה ששיגרה לווין לחלל הוכתר בהצלחה - יכולה לשמש כטיל בליסטי

ארה"ב הטילה סנקציות חדשות על איראן - בעקבות הניסוי בשיגור הטיל

רוחאני הושבע לקדנציה שניה - ותקף: "לא נשתוק על הפרת הסכם הגרעין"

 

כהן התייחס גם להסכם הגרעין שחתמה איראן עם שש המעצמות. "איראן לא זנחה את שאיפתה להפוך למדינת סף גרעינית", אמר, "הסכם הגרעין רק מגביר מגמה זו ומחזק את התוקפנות האיראנית באזור". הוא טען כי מאז החתימה על ההסכם, איראן נמצאת בצמיחה כלכלית והסכמים בינלאומיים חדשים מחזקים את כלכלתה.

 

ראש המוסד כהן וראש הממשלה נתניהו (ארכיון)
 

ראש המוסד כהן וראש הממשלה נתניהו (ארכיון)(חדשות 10)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, טען במהלך הסקירה כי דבריו של כהן "מהווים הוכחה ברורה שהנחות היסוד בהסכם עם איראן היו שגויות מלכתחילה". הוא ציין כי ישראל אינה מחויבת להסכמים הבינלאומיים עליהם חתמה איראן, וכי "תמשיך לפעול בנחישות ובמגוון דרכים כדי להגן על עצמה מאיומים אלו".

 

בהמשך היום התייחס נתניהו לסקירה בטקס חתימת הסכם גג בעיר אשדוד, ואמר: "דאע"ש יוצא, איראן נכנסת. פשוט. אנחנו מדברים בעיקר על סוריה". לדבריו, "עכשיו, המדיניות שלנו ברורה. אנחנו מתנגדים נחרצות להתבססות הצבאית של איראן וגרורותיה, ובראש ובראשונה חיזבאללה בסוריה, ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחון ישראל. כך אנחנו פועלים".

 

עוד אמר נתניהו כי "אנחנו שומרים על המדינה ועל גבולותיה. אנחנו מחזקים את צה"ל, מחזקים את כוחות הביטחון כל הזמן, כדי להבטיח את הביטחון. כי קודם כל אנחנו יודעים שכדי לבנות את הארץ וכדי להיבנות בארץ אנחנו צריכים לשמור על הארץ. זה הדבר הראשון".

 

הפרלמנט האיראני החליט על הגדלת תקציב תכנית הטילים
 

הפרלמנט האיראני החליט על הגדלת תקציב תכנית הטילים(תסנים)

מוקדם יותר היום נודע כי הפרלמנט האיראני החליט על הגדלת תקציב הביטחון ותוכנית הטילים, בתגובה לסנקציות שהטילה ארצות הברית על המדינה בעקבות ניסוי בשיגור טיל. חברי הפרלמנט הצביעו בעד העברת 260 מיליון דולר לתקציה הביטחון ולמשמרות המהפכה. בנוסף הטיל הפרלמנט על "הגופים הנוגעים בדבר", להכין תוכנית אסטרטגית להתמודדות עם איומי ארה"ב בתוך שישה חודשים.

 

ההחלטה לא מפרטת כיצד יושקע התקציב אלא רק את הגדלתו בעקבות החלטת משרד האוצר האמריקני להטיל סנקציות על שש חברות איראניות הקשורות לתכנית פיתוח הטילים הבליסטיים. על כך הוחלט בעקבות שיגור טיל נושא לווין באיראן. שר האוצר האמריקני, סטיבן מנוצ'ין, אמר כי הסנקציות מדגימות את הדאגות העמוקות של ארה"ב לגבי ניסויי הטילים ופעולות נוספות שמבצעת איראן.

 

  • תגיות: