"מחיר למשתכן": מה מנסה כחלון להשיג בעיתוי בו הודיע על ההגרלות החדשות?

יממה לאחר פסיקת בג"ץ שפסל את חוק המס על דירה שלישית, הודיע שר האוצר על הגרלת 15 אלף דירות נוספות. הבעיה: דירות רבות בפרויקט הן רק בשלב התכנון, לרוב בלי בקשה להיתר • הפרשנות של מתן חודורוב

שר האוצר משה כחלון הודיע אתמול (שני) כי באמצע ספטמבר תתקיים הגרלה נוספת בתכנית הדירות המוזלות "מחיר למשתכן" בה יוגרלו 15 אלף דירות נוספות.

 

יממה לאחר פסיקת בג"ץ שפסל את חוק המס על דירה שלישית, כחלון מנסה לשדר אווירה של עסקים כרגיל ושהוא ממשיך להיאבק במצוקת מחירי הדיור למרות פסיקת בג"ץ. הוא גם מנסה להסיט את האש מהפסיקה עצמה ולטעון שהמחירים לא יעלו מאחר ויש פתרונות לממשלה - לא פחות מ-45 אלף יחידות דיור ב"מחיר למשתכן" בשנה אחת.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

בחודש הבא: הגרלת 15 אלף דירות נוספות בפרויקט "מחיר למשתכן"

הסכם עד המדינה: הפרקליטות תבדוק עם ארי הרו את קשרי נתניהו-אלוביץ'

11 אלף ש"ח עבור חמגשיות: החשבוניות שהובילו לחקירה הנוספת של שרה נתניהו

 

הגרלה נוספת הוכרזה. קרקע בראשון לציון בה ייבנה פרויקט
 

הגרלה נוספת הוכרזה. קרקע בראשון לציון בה ייבנה פרויקט "מחיר למשתכן"(חדשות 10)

על סמך ניסיון העבר הפתרון הוא חלקי - ההגרלה הגדולה כוללת דירות שאין להם היתרי בנייה, כאשר אפילו בקשות להיתרים עדיין לא הוגשו, כלומר הן נמצאו עמוק בשלב התכנון. כחלון יטען בתגובה שכך זה בשוק הפרטי: משווקים את הדירה הרבה לפני שהיא מיתרגמת בפועל לנדל"ן בשטח, אבל ברור שלזוגות הצעירים מחכות עוד שנים רבות של המתנה.

 

בינתיים הקרב הבא חוזר למס על הדירה השלישית. ועדת הכספים תיאלץ לקבוע האם לאשר את החוק מחדש. כחלון מעוניין בדיון עוד בפגרת הקיץ של הכנסת כדי שהמליאה תוכל לאשר את החוק סופית עם פתיחת המושב.

 

מהעבר השני באופוזיציה דורשים לדחות את הדיון בוועדת הכספים עד לאחר הפגרה. את ההכרעה תיאלץ לקבל ועדת הכנסת, כאשר יו"ר הקואליציה דוד ביטן נמצא עם כחלון בעניין זה כדי למנוע משבר קואליציוני נוסף.

 

  • תגיות: