לטובת האזרח? משרד הבריאות מתכוון להגביל את המעבר בין קופות החולים

"אנליסט": התחרות בין הקופות יכולה לשפר את איכות השירות, אבל במשרד הבריאות הקימו ועדה לצמצום חופש הבחירה לאחר ש"לאומית" הפסידה עשרות אלפי מבוטחים. זמן ההמתנה למעבר יהיה גדול יותר ותיחסם האפשרות לעשות זאת באינטרנט ובחינם. משרד הבריאות: "התחרות אינה משפרת את השירות"

"אנליסט": משרד הבריאות מתכוון להגביל את המעבר בין קופות החולים ולהגביל את חופש הבחירה של מבוטחי הבריאות, על מנת לעזור ל"לאומית" שהפסידה עשרות אלפי מבוטחים בשנה האחרונה.

 

164 אלף לקוחות עזבו והצטרפו לקופות השנה, כ-2%, מספר שיא מאז שנות ה-90. התחרות בין הקופות יכולה לשפר את איכות השירות, אבל יש גם שטוענים שהן מסיטות כספים לשיווק ופוגעות ברמת השירות. במשרד הבריאות החליטו לבטל את המעבר דרך האינטרנט, ולחייב את המעוניינים בכך להגיע לדואר ולשלם אגרות.

 

>> "אנליסט" - כתבות נוספות:

הישראלים תורמים לעמותות - המדינה משאירה את ההחזר

מדוע העיריות לא בונות דיור בשכירות מופחתת לצעירים?

באר שבע: עיר החלומות של המשקיעים - או בועת נדל״ן?

 

תגובת משרד הבריאות: "בתקופה האחרונה ישנם ממצאים המצביעים על כך שהתחרות אינה משפרת את השירות שניתן למבוטחים לצד גידול בעלות לקופה הציבורית. זאת פועל משרד הבריאות לתקן. אין כל שחר ומקום לטענות בדבר ניסיונות המשרד לסייע לקופה זו אחרת, או לטענות בדבר כוונת המשרד להגביל באופן כזה או אחר את החופש של המבוטחים לבחור את הקופה שבה יבוטחו".

 

משרד האוצר עוזר ל
 

משרד האוצר עוזר ל"לאומית". קופת חולים כללית (ארכיון)(צילום מסך חדשות 10)

  • תגיות: