בנט על החקירות: "מחויב להמשך הממשלה, לנתניהו עומדת חזקת החפות"

שר החינוך הצטרף לחברי הכנסת מהימין, שגיבו במהלך הימים האחרונים את ראש הממשלה. "מדינת ישראל זקוקה ליציבות", אמר, "אני מקווה שהחקירה תסתיים ללא כתב אישום". השר ארדן: "יש לתת לנתניהו גיבוי חרף המתקפה הפוליטית והתקשורתית נגדו". מוקדם יותר אמר רה"מ: "אני מודה לח"כים שהתראיינו בעניין החקירות"

  • פורסם ב:
  • 06/08/2017 18:25
  • |
  • עודכן ב:
  • 06/08/2017 18:25
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

ראש ממשלה בחקירה: יושב ראש מפלגת "הבית היהודי" ושר החינוך, נפתלי בנט, הודיע אחר הצהריים (ראשון) כי הוא מגבה את נתניהו, על רקע פרסום החשדות נגדו. "מדינת ישראל זקוקה ליציבות", אמר, "אנו מעניקים תמיכה לממשלה לאומית זו ומחויבים להמשך פעולתה".

 

עוד הוסיף, כי לראש הממשלה עומדת חזקת החפות. בנט אמר גם כי "הוא מקווה שהחקירה תסתיים ללא כתב אישום", ובניגוד לחברת מפלגתו, שרת המשפטים אילת שקד, לא התייחס למצב בו כן יוגש כתב אישום. "יש לי אמון מלא ברשויות אכיפת החוק וביועץ המשפטי לממשלה, ללא לחצים פוליטיים והפגנות מיותרות".

 

"ממשלת ימין לאומי הכרחית לבטחון ישראל", הוסיף עוד שר החינוך, "נמשיך להוביל דרך זאת עד לבחירות, שאנו מקווים שיהיו במועדן. הציבור שרואה בנו את ההנהגה הלאומית של ישראל מצפה לכך שננהג באחריות ובממלכתיות".

 

 

"מחוייב להמשך פעילות הממשלה". נתניהו ובנט(ללא קרדיט)

בתוך כך, השר גלעד ארדן אמר: "ראש הממשלה מוביל את מדינת ישראל באחריות ובמקצועיות ויש לתת לו גיבוי חרף המתקפה הפוליטית והתקשורתית נגדו". עוד ציין השר לביטחון הפנים כי "האמירות הקובעות שראש הממשלה אשם כל עוד לא הוכח אחרת הן אמירות הזויות שאין להן מקום במדינה דמוקרטית. למרות שמפלגות השמאל נכשלות בקלפי כבר שנים רבות, עליהן להבין שאין דרך לעקוף את רצון הבוחר דרך הפעלת לחצים פסולים. על כולנו לסמוך על היועץ המשפטי לממשלה ועל רשויות החוק העושות עבודתן נאמנה".

 

במקביל שלחו השר אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ' מכתב לראש הממשלה ובו קראו לו שלא להתפטר, גם במידה שיוגש נגדו כתב אישום. "את ההכרעה על עתיד מדינת ישראל, צריכים לקבל אזרחי ישראל בקלפי ולא עיתונאים מטעם וחברי אופוזיציה מתוסכלים שכבר התייאשו מסיכוי לחזור לשלטון ולזכות בהמון העם".

 

גם השר לשעבר גדעון סער הגיב: "אני מקווה ומייחל גם עתה שראש הממשלה יצא מן המצר.מנחם בגין עליו השלום אמר שגם המובן מאליו חייב להאמר.המובן מאליו הוא שאשמתו או חפותו של אדם מתבררת ונקבעת רק בבית-המשפט. לא באולפני טלוויזיה ולא בכותרות עיתונים. ראש הממשלה מכהן מכח אמון הכנסת שנבחרה ע״י העם. לא נוצרה כל עילה שראש הממשלה יתפטר מתפקידו, והדבר גם אינו נכון. לא אוכל לסיים מבלי לומר בצורה הברורה ביותר: האחריות מחייבת להימנע מהשתלחות במערכות אכיפת החוק העושות את עבודתן".

 

 

"ראש הממשלה מוביל את מדינת ישראל באחריות". ארדן(חדשות 10)

מוקדם יותר התייחס רה"מ בפתח ישיבת הממשלה השבועית לחקירות, והתייחס לשרים שהגנו עליו בריאיונות בתקשורת. "אני מודה למי שהתראיין בעניין החקירות". קודם לדברים התראיינה שרת התרבות מירי רגב בתחנת הרדיו 103FM, וטענה כי "החקירות הן תוצאה של קונספירציה של השמאל והתקשורת".

 

טרם לכן גיבה גם שר התחבורה ישראל כץ את ראש הממשלה, בפעם הראשונה בפומבי. "יש לאפשר לראש הממשלה למלא את תפקידו בהתאם למנדט אותו קיבל מהציבור", כתב בחשבון הפייסבוק שלו, "במדינת חוק ובמשטר דמוקרטי, לא מדיחים ראש ממשלה על סמך כותרות בתקשורת, הפגנות אופוזיציה או הליכי חקירה חלקיים".

 

  • תגיות: