תחקיר חדשות 10: ראש העיר בת ים קידם פרויקטים ליזמים שתרמו לבחירתו

על רקע פרשת השחיתות של ראש העיר הקודם, התקיימו לפני שנתיים וחצי בחירות שבמהלכן המועמד יוסי בכר קיבל תרומות מיזמי נדל"ן. כעת נחשף כי לאחר שנבחר, בכר עמד בראש ועדה שקידמה לאותם יזמים פרויקטים בשווי מיליארדי שקלים, בהם תכנית ענקית של עסקן הספורט עמוס לוזון

  • פורסם ב:
  • 02/08/2017 22:34
  • |
  • עודכן ב:
  • 03/08/2017 03:33
  • |
  • כתבים:
  • עמרי מניב

תחקיר חדשות 10 חשף אמש (רביעי) כי לאחר שיוסי בכר נבחר לראשות עיריית בת ים, הוא עמד בראש ועדה שקידמה פרויקטים בשווי מיליארדי שקלים ליזמים שתרמו לקמפיין הבחירות שלו.

 

במתחם במרכז העיר מתכננים עמוס לוזון ושותפיו לבנות 2,040 יחידות דיור, פרויקט עצום, שאמור להוסיף כ-10,000 תושבים חדשים לעיר. פרויקט שההכנסה הכספית שלו צפויה להסתכם בכמה מיליארדי שקלים. התכנית הזאת החלה להתגלגל בעיריית בת ים כבר לפני כמה שנים. לפני שנה וחצי היא עלתה שוב בוועדה המקומית, הפעם כשיוסי בכר הוא ראש העיר ויו"ר הוועדה. בכר הצביע בעד העברת התוכנית לוועדה המחוזית עם המלצה לאשרה, ההחלטה התקבלה.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

המתיחות מתגברת: טראמפ חתם על הסנקציות נגד רוסיה

"יש פצוע, שמנו עליו מגבות": השיחה למוקד מד"א לאחר הפיגוע ביבנה

בנו של אולמרט בתגובה ליאיר נתניהו: "בשונה ממך אני אשכרה עובד לפרנסתי"

 

מעט יותר משנה לפני כן בכר, אז מתמודד לראשות העיר, קיבל תרומות ממחצית התורמים שהיו לו ביום אחד. 10 אנשים שונים העבירו למטה הבחירות שלו את הסכום המירבי המותר בחוק - 5,000 שקלים. אף לא אחד מהתורמים האלה מתגורר בבת ים, רובם בכלל לא מכירים את בכר, את עמוס לוזון לעומת זאת הם מכירים היטב.

 

בכר המליץ לאשר את פרויקט הנדל
 

בכר המליץ לאשר את פרויקט הנדל"ן שלו במרכז בת ים. עמוס לוזון(אתר ספורט 5)

אחיינו של לוזון אורי, אחיו של גיא לוזון, מאמן מכבי חיפה, תרם 5,000 שקלים. בשיחה עם תחקירן של חדשות 10 טען אורי שאינו מכיר את בכר. כך גם טען השותף העסקי של לוזון לשעבר, זאב רוזנקרנץ, שבכלל גר בהרצליה, ותרם למי שהוא כלל לא מכיר. לדבריו, בכר הוא "בן אדם נחמד שיכול לעשות דברים טובים לעיר".


25 אנשים תרמו למרוץ הבחירות של בכר, רק אחד מהם תושב בת ים. ברשימה הלא ארוכה של התורמים מופיעים עוד 3 אנשי עסקים שמחזיקים נכסי נדל"ן בעיר. לכל אחד מאלה היה לפני הבחירות פרויקט שהמתין לאישור של העירייה, בכל המקרים בכר ישב בדיוני הוועדה המקומית והצביע בעד אישור הפרויקט.


מיוסי בכר נמסר בתגובה: "מאחורי הכתבה עומדים גורמי אופוזיציה שמסרבים לקבל את תוצאות הבחירות הדמוקרטיות. התכנית של עמוס לוזון אושרה עוד בשנת 2013 כאשר יוסי בכר לא כיהן כלל כראש העיר ולא השתתף בדיון. התכנית של משפחת בידה אושרה בשנת 2011. התכנית של גדי לחיאני אושרה בעקבות המלצת גורמי המקצוע, ובהתאם למדיניות ההתחדשות העירונית של העירייה. התכנית של רוני לרנר נדונה לפני שניתנה תרומה כלשהי ולכן ברור שאין כל קשר בין ההחלטה לתרומה".

 

תגובת עיריית בת ים: "הוועדה המקומית בעירייה דנה באופן יסודי בכל בקשה אל מול כל השיקולים המקצועיים, ללא כל קשר לזהות היזם כפי שבחרתם להציג, ומתוך עניין לספק מענה לצרכי הדיור של הדור הצעיר, לחדש את המבנים הישנים שבתחומה ולהבטיח פתרון למשבר הדיור בישראל".

תגובת רוני לרנר: "במהלך תקופת הבחירות לעיריית בת ים נתבקשתי ע"י חברים לסייע לאחד המועמדים מבלי שהכרתי אותו או ידעתי מהם סיכוייו להיבחר, ותרמתי לו כחוק כפי שעשיתי גם בעיר מגוריי תל אביב, שאין לי בה פעילות כלכלית כלשהי".

 

עמוס לוזון ובני משפחתו בחרו שלא להגיב. כך גם משפחת בידה וגדי לחיאני.

 

  • תגיות: