ויצ"ו הודיעה: בעקבות חוק הצהרונים - נפסיק הפעלתם

החוק של משה כחלון להרחבת סבסוד הצהרונים, גרם למנכ"לית ויצ"ו להודיע כי הארגון יפסיק להפעיל 84 צהרונים בתל אביב ובגבעתיים מאחר ו"ההוזלה לא תאפשר לנו לעמוד בפרמטרים שאנו מחויבים להם". החוק עורר מחאה גם בקרב הורים רבים: "החיסכון חשוב, אבל איכות החינוך של הילדים חשובה הרבה". מפעילים נוספים של צהרונים מאיימים ללכת בעקבותיהם

מנכ"לית ויצו ישראל, שרית ארבל, הודיעה הבוקר (ראשון) להורים על רקע חוק הצהרונים החל מהראשון לספטמבר ויצו לא תפעיל עוד את הצהרונים. מפעילים נוספים במקומות אחרים מאיימים ללכת בעקבותיהם.

 

"כעמותה חברתית, אנו מחויבות לפרמטרים נוספים שההוזלה לא תאפשר לנו לעמוד בהם", אמרה ארבל. כתוצאה 84 צהרונים בתל אביב ובגבעתיים צפויים להיסגר.

 

הצעת החוק של שר האוצר משה כחלון להרחבת הסבסוד לצהרונים, במסגרת התכנית "נטו משפחה", אושרה לפני כחודשיים בממשלה. במסגרת התכנית החל משנת הלימודים הקרובה, ייהנו הורים עובדים ממחיר מופחת בעבור צהרונים לילדים. המדינה תסבסד את התשלום בגין הצהרונים באופן דיפרנציאלי כך שסיוע גדול יותר יינתן למשפחות הגרות ביישובים חלשים. סבסוד הצהרונים יגדיל את שכר הנטו של כל משפחה באלפי שקלים בשנה.

 

העביר את החוק. שר האוצר משה כחלון
 

העביר את החוק. שר האוצר משה כחלון(חדשות 10)

עד היום נעו התשלומים של ההורים בעבור צהרונים בין 900 ל-1,300 ש"ח לחודש בהתאם ליישוב בו הם גרים. היישובים מחולקים לפי רמתם הכלכלית-חברתית ל-10 אשכולות. באשכול 10 מדורגים הישובים המבוססים ביותר בישראל, ובאשכול 1 הישובים החלשים ביותר. משרד האוצר יעניק סבסוד דיפרנציאלי בגין צהרונים בין הישובים.

 

עשרות אלפי הורים ממרכז הארץ מוחים בימים אלו נגד חוק הצהרונים. לטענתם, ההגבלה שהחוק מציב על מחיר הצהרון יפגע באיכות השירות והחינוך שהוא יספק לילדים. המחאה, שהחלה ברשתות החברתיות, מתמקדת בסעיף החוק שמציב תקרה למחיר שצהרונים יכולים לגבות מהורים על השירותים אותם הוא מספק. "ילדים זה לא סלולר", אמר גבע קרא עוז, שהקים את דף המחאה, "החיסכון חשוב, אבל איכות החינוך של הילדים חשובה הרבה". מחיר נמוך מדי, כך נטען, יביא להגבלה בחוגים ובמוצרי היצירה שיסופקו לילדים, לדוגמא.

 

  • תגיות: