פרשת הצוללות: "המידע שבידי גנור מצדיק חסינות מוחלטת"

גורם אכיפה בכיר התייחס להסכם המסתמן שיהפוך את נציג המספנה הגרמנית לעד מדינה: "זה יחייב חקירה נוספת של שמרון" • פרסום ראשון: תאגיד תיסנקרופ מתכנן לבטל את העסקתו של גנור. מקורב למרקל: "הפרשה עלולה לפגוע בביטחון ישראל"

המגעים להפיכתו של גנור לעד מדינה: גם היום נמשכו המגעים בין עורכי דינו של המתווך בעסקה לפרקליטות, על מנת להופכו לעד. המחיר שרשויות אכיפת החוק מוכנים לשלם על מנת להגיע להסכמה, כך מסתבר, גבוהים מאוד.

 

גורם אכיפה בכיר אמר לחדשות 10, כי המידע שבידי גנור מצדיק להעניק לו "חסינות מוחלטת", בלשונו. המידע מתחלק לשניים: הוא מבסס את התיק ואת החשדות נגד המעורבים, מה שהיה חסר למשטרה עד כה, ובנוסף גם הוא נותן מידע נוסף, על אנשים נוספים, בפרשות נוספות.


>> פרשת הצוללות - כתבות נוספות:

החתמת גנור תפגע בצ'ייני? "למשטרה אין עליו כלום, הוא ישן בשקט"

אפקט גנור: אחד החשודים בפרשת הצוללות ביקש להפוך לעד מדינה

הבכיר לשעבר במשרד הביטחון עמוס גלעד מסר עדות במשטרה

 

מי שיצטרך לתת אישור סופי לעסקה הזו, ולהסכים למחיר הגבוה, הוא היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. כאשר ייחתם, אם ייחתם, ההסכם הזה, צפויה חקירה נוספת של עורך דינו של גנור, וגם של ראש הממשלה נתניהו, דוד שמרון, השוהה בימים אלו בחו"ל.

 

 

"מידע המצדיק חסינות מוחלטת". גנור בביהמ"ש, אתמול(חדשות 10)

בגרמניה שוקלים לבטל את העסקתו של גנור כמתווך

גורם בכיר נוסף באכיפה אמר לחדשות 10, כי גנור מחזיק במידע נוסף, לא רק על עסקאות כלי שיט, אלא גם על עסקאות כלי נשק ועסקאות נדל"ן. אם ייחתם הסכם עד המדינה, אישים רבים מכל התחומים, בהם הסקטור הפוליטי, הכלכלי והביטחוני צפויים להיחקר. במקביל המשטרה שחררה היום את חשבון הבנק של מפקד חיל הים לשעבר, האלוף אליעזר "צ'ייני" מרום, בתמורה לערבות של 400 אלף שקלים.

 

במקביל בתיסנקרופ הגרמנית נערכים לקראת ביטול החוזה מול גנור, כך נחשף הערב לראשונה. בקונצרן מבינים שגל החקירות הוא עליית מדרגה, ומעוניינים לנקות את שמם בפרשה. הגרסה הצפויה שלהם היא כי "אם אכם הייתה שחיתות, היא לא נוגעת אליהם, אלא רק לצד הישראלי".

 

מחר יפרסם העיתון הגרמני הנדלסבלאט, עדויות לשחיתות לכאורה גם ברכישת הצוללות הרביעית והחמישית, שחיתות שהולכת אחורה עד 2005, הרבה לפני ימי גנור. בכיר ביטחוני בגרמניה המקורב למרקל טען, כי "אם תתגלה שחיתות בעסקה, הרי שזה מהווה סכנה אסטרטגית ליחסי ישראל גרמניה, ולאינטרסים הביטחוניים של ישראל".

 

גרסתו של שמרון היא, כי הוא כלל לא היה קשור למינוי של גנור בטיסנקרופ, הוא שכר את שירותיי. בנוסף אמר כי הוא לא מכיר את צ'ייני, וכי אף פעם לא שוחח איתו. הנחקרים לא הופתעו מכך שגנור אולי יהיה עד מדינה, והאם אומרים כי יש סיכוי גבוה שאבריאל בר יוסף יהיה עד מדינה. עוד הם טוענים, כי גם בכיר בחיל הים שמשרת כעת מעורב בסיפור.


*בהכנת הכתבה השתתפו גם אילה חסון, דור גליק, מואב ורדי ואלון בן דוד

 

 

 

  • תגיות: