10tv, 10tv

פרשת "בזק": מנכ"ל ובעלי החברה שוחררו למעצר בית

במהלך דיון בבית המשפט, הפנה נציג הרשות לניירות ערך האשמות כבדות כלפי בעל השליטה בחברה, וטען כי מחק מסרונים עם מעורבים בפרשה. אלוביץ', בנו וסטלה הנדלר נשלחו ל-9 ימי מעצר בית. מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, שוחרר למעצר בית בן 14 יום בתנאים מגבילים

שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת "בזק", נחקר בשל פעולות שהביאו לרווח של 170 מיליון שקלים בעסקת רכישת יס - כך אמר היום (חמישי) נציג הרשות לניירות ערך בדיון בבית משפט השלום בתל אביב.

 

אלוביץ' נמצא במעצר בית מזה יומיים. אחר הצהריים הוסכם בין הצדדים המעורבים כי הוא יישאר במעצר בית עד ה-21 ביולי, הצעה לה נעתרה השופטת, ובאותו יום יתקיים דיון המשך. גם אור אלוביץ', בנו של בעל השליטה, נשלח למעצר בית עד ליום שישי הבא.


פרשת "בזק" - כתבות נוספות:

דוח חריף של מבקר המדינה: נתניהו לא דיווח על קשריו עם אלוביץ'

חקירה נגד בזק: בעל השליטה אלוביץ' עוכב לחקירה

פרשת "בזק": הבכיר שנחקר - מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר

 

על פי נציג הרשות, אלוביץ' יצר מנגנון לקבלת מידע מסווג שלא אמור להיות בידי אותם גורמים. מעצרו של אלוביץ' נובע גם מתוך החשש שיימלט מהארץ וינסה לשבש את החקירה. על פי החשד, נעשו מניפולציות שונות בעסקת הרכישה של יס כדי לעמוד ביעדים באופן מלאכותי, וכך יזכה אלוביץ' לרווח של מיליונים.

 

בתוך כך, גורם המעורב בפרטי החקירה טוען כי החשדות נגד פילבר מבוססים ושמדובר לכאורה במעשים חמורים מאוד. לדבריו, אין מדובר במעידה חד פעמית אלא בשיטה שנועדה להעביר במכוון מידע פנימי ממשרד התקשורת - ל"בזק".

 

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר
 

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר(חדשות 10)

הופסק המסחר במניות בזק. אלוביץ'
 

יו"ר בזק, שאול אלוביץ'(אייל טואג)

נציג הרשות לניירות ערך רמז במהלך הדיון כי אלוביץ' מחק הודעות מהטלפון הסלולרי שלו כשהחקירה החלה: "יש אנשים שקשה לתת בהם אמון נוכח הדברים שנעשו, גם אני אישית לא האמנתי שאדם יכול בפתח החקירה למחוק אסמסים". לדברי פרקליטו של אלוביץ' עו"ד ז'ק חן, "מדובר במסרונים של היומיים האחרונים לפני תחילת החקירה, שנמחקו ללא קשר לנושאים או לנמענים, בשל עומס על הטלפון הנייד".


על פי עו"ד חן, קיימת הקלטה מהחקירה שבה החוקר אומר לאלוביץ׳ ״אני מאמין לך שלא שיבשת״. עוד הוסיף, לדבריו, פילוח הנזק לציבור נאמד ב-2.13 מיליארד שקלים עד כה.

 

סטלה הנדלר, מנכ
 

סטלה הנדלר, מנכ"לית "בזק"(רויטרס)

מנכ"לית חברת "בזק", סטלה הנדלר, נחקרה ברשות לניירות ערך ושוחררה ל-9 ימים למעצר בית. יחד עם זאת, נקבע כי היא לא תובא לבית המשפט. מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, נשלח היום למעצר בית מלא של 14 יום בתנאים מגבילים. פילבר חשוד כי היה בקשר צמוד עם אלוביץ׳, חלק איתו מידע פנימי של משרד התקשורת ושיתף אותו בתהליכי רגולציה.


המגבלות שיחולו על פילבר בתקופה הזו יהיו איסור על יצירת קשר עם המעורבים בפרשה ועם עובדי משרדו. תיאסר עליו הגישה לחומר ממוחשב מכל מקור שקשור למשרד התקשורת או לחקירה והוא לא יוכל להשתמש בהם עד שיקבל היתר לכך מהרשות לניירות ערך. הוא הפקיד ערבות בסך 400 אלף שקלים לטובת שחרורו.

 

בדיון נקבע בין השאר שהנדלר ולינור יוכלמן, מזכירת בזק ויד ימינו של אלוביץ', ניצלו את מעמדן בוועדות הבלתי תלויות שמונו כדי לאשר את עסקת "בזק-יס" ועסקת "יס-חלל תקשורת" והעבירו פרטים ומסמכים חסויים לשאול אלוביץ, אור אלוביץ, ועמיקם שורר.

 

כמו כן פעלו השתיים בהתאם להנחיות שקיבלו מאנשי יורוקום כדי ליזום ולסכל מהלכים הן מול חברי הועדה והן מול גורמים מקצועיים חיצוניים כדי לקדם את האינטרסים של יורוקום. כך אלוביץ ואנשיו קיבלו יתרון משמעותי בלתי הוגן על פני ציבור המשקיעים תוך ניגוד עניינים חמור ו״זיהום״ היורד לשורשן של העסקאות עצמן ואגב ביצוע עבירות פליליות חמורות.

 

עוד נקבע, כי פילבר פעל בדרכי מרמה לקידום האינטרסים של בזק במשרד התקשורת בצורה שיטתית מכוונת ומתמשכת תוך הסתרת העובדה מהגורמים המקצועיים והמשפטיים של משרדו כדי להעביר לבזק מסמכים מסווגים, ניירות עמדה פנימיים. החשודים נהגו להעביר לפילבר את עמדתם על גבי המסמכים כולל תיקונים התואמים את צרכיהם האסטרטגיים, ואף קיבלו ביטוי בתוצרים הסופיים תוך שאלה משרתים את טובתה של בזק ואת האינטרסים הכלכליים שלה.

 

  • תגיות: