סקר חדשות 10: אחרי בחירת גבאי – העבודה מזנקת, לפיד וכחלון נחלשים

על רקע הפריימריז בעבודה ופרשת הצוללות, הסקר קובע כי אם הבחירות היו נערכות היום המפלגה הגדולה בכנסת הייתה נשארת הליכוד, עם 29 מנדטים, אך המחנה הציוני עולה ל-24 מנדטים על חשבון יש עתיד (16) וכולנו (6). נתניהו ממשיך להיות המועמד המתאים ביותר בעיני הציבור לראשות הממשלה

  • פורסם ב:
  • 11/07/2017 23:04
  • |
  • עודכן ב:
  • 11/07/2017 23:04
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

בסקר שבוצע עבור חדשות 10 נמצא כי אם בחירות לכנסת היו נערכות אתמול (שלישי), הליכוד הייתה המפלגה הגדולה ביותר עם 29 מנדטים. מושב אחד פחות משקיבלה בבחירות האחרונות.

 

השינוי המשמעותי ביותר נמצא בכמות המצביעים למחנה הציוני, שמתחזקת לאחר בחירתו של אבי גבאי לראשות מפלגת העבודה, וזוכה על פי הסקר ב-24 מנדטים, כמספרם הנוכחי בכנסת. מדובר במספר כפול של מנדטים ביחס לסקרים קודמים. יש עתיד מקבלת בסקר 16 מנדטים, עלייה של חמישה מושבים מהבחירות האחרונות אך ירידה לעומת הסקרים האחרונים.

 

הבית היהודי מתחזקת על פי הסקר, עולה ל-14 מנדטים, עלייה של שישה מושבים לעומת הבחירות האחרונות. הרשימה הערבית המשותפת יורדת לשמונה מושבים בלבד לעומת 13 שבהם מחזיקה כיום. ישראל ביתנו עולה לשבעה מנדטים, וכולנו יורדת מ-10 לשישה, ככל הנראה בשל מצביעים שהעבירו את אמונם ליו"ר העבודה שהיה ממקימי כולנו.

 

יהדות התורה זוכה לשישה מנדטים בסקר, ש"ס ומרצ לחמישה, כלומר כמעט ללא שינוי באחוזי התמיכה במפלגות אלה.

 

סקר חדשות 10 (היום)
 

סקר חדשות 10 (היום)(חדשות 10)

סקר חדשות 10
 

סקר חדשות 10(חדשות 10)

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, רה"מ בנימין נתניהו מוביל מבין ראשי המפלגות עם 37%, פער ניכר על אבי גבאי שמקבל 14% בלבד. זאת למרות מעצרם של שישה מעורבים בחקירת פרשת הצוללות אתמול, בהם עורך דין המקורב לנתניהו. לפיד מקבל 12%, נפתלי בנט 8%, אביגדור ליברמן 7%. 22% ענו שאינם יודעים מי המתאים ביותר.

 

כשנשאלו העונים לגבי נתניהו מול גבאי, זכה הראשון לתמיכה של 51% לעומת 25% בלבד לגבאי. הסקר נערך על ידי "פאנל פרוייקט המדגם" בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון וחברת "סטט-נט", בהנהלתו של יוסף מקלדה. הפרופסור קמיל פוקס, סוקר חדשות 10, פיקח על הסקר. גילוי נאות: פרופסור קמיל פוקס ערך לאחרונה סקרים בעבור כמה מהמתמודדים לראשות מפלגת העבודה, בהם גם אבי גבאי.

 

סקר חדשות 10 (היום)
 

סקר חדשות 10 (היום)(חדשות 10)

סקר חדשות 10 (היום)
 

סקר חדשות 10 (היום)(חדשות 10)

"הציבור רוצה מנהיגות"

אבי גבאי, שכבש אתמול את כס יו"ר העבודה, העניק ראיון לחדשות 10. קשה היה להאמין שהשר לשעבר, דמות כמעט בלתי מוכרת לציבור, ינצח שועלים ותיקים כמו יצחק הרצוג ועמיר פרץ. כבר 20 שנה לא הצליח יו"ר העבודה להגיע לראשות הממשלה, אך למרות זאת מקפידים אנשי המפלגה להחליף מנהיג לאחר כל כישלון.

 

"קודם כל אני מתכוון לנצח" כפתרון אפשרי לגורל הצפוי לו במפלגה, "אני מתכוון לנצח את נתניהו ולהביא 30 מנדטים". הוא הבטיח כי מתנגדיו הפוליטיים, כחלון וליברמן, יסכימו להיכנס לקואליציה אם יביא את כמות המושבים הזו. עם זאת, כדי להגיע למספר המוושבים הזה הוא יצטרך להביא קהלים מהימין הרך.

 

"כמו שלא הערכתם שאנצח במפלגת העבודה, וזה בסוף קרה, כנראה שאני מבין דברים שהציבור רוצה, על מה הוא חושב ומה שמעניין אותו", ענה כשנשאל כיצד יביא את הציבור הימני המתון. "זו מנהיגות - האם הציבור רוצה לקבל פוליטיקאים שעסוקים בספינים או כאלה שעסוקים בו? בסופו של דבר אנשים חושבים אם הם מאמינים ביו"ר המפלגה", הוסיף.

 

 

"אני מתכוון לנצח". השר אבי גבאי (ארכיון)(חדשות 10)

  • תגיות: