הפוליטיקאי המנוסה מול המדינאי הבלתי צפוי: מה ייאמר במפגש הפסגה בין טראמפ לפוטין?

פרשנות: לראשונה מאז שנכנס לבית הלבן, הנשיא האמריקני ייפגש עם מקבילו הרוסי, ונראה שלא ניתן לדעת באיזה נושאים הם ייגעו. לטראמפ אין אג'נדה מסודרת, בניגוד לפוטין שיודע בדיוק מה הוא רוצה להגיד ולהשיג מהפגישה • דיווח: ישראל ביקשה מארה"ב ומרוסיה להכריז על אזור מפורז בדרום סוריה

כשדונלד טראמפ נכנס לפני כחצי שנה לבית הלבן, נראה היה שמערכת היחסים בין ארצות הברית לרוסיה תתחמם. מחר (שישי) ייפגש טראמפ עם הנשיא הרוסי פוטין, לאחר ששני הצדדים ציננו את ההתלהבות הראשונית.

 

מפגש הפסגה בין השניים ייערך בוועידת G-20 בהמבורג שבגרמניה, לשם הגיעו רבים ממנהיגי העולם, ושנים הצדדים יגיעו אליו עם רמה שונה לגמרי של ניסיון פוליטי. מצד אחד, פוטין הוא מהפוליטיקאים הבכירים והמנוסים בעולם, כשמנגד נמצא טראמפ, הפוליטיקאי הכי לא צפוי והכי לא מנוסה בעולם.


>> כתבות נוספות בחדשות 10:

הישראלי שגרושתו ניסתה לחסלו: "נהפכה לדון קורליאונה, חושש שתחסל את משפחתי"

פרסום ראשון: האיסור על הבעת דעה פוליטית במסגרת "הקוד האתי" יוסר

טסים בזמן: מתי נוכל להגיע בשלוש שעות מתל אביב לניו יורק?

 

לאחר שבפעם הקודמת של טראמפ עם הרוסים, התרברב נשיא ארצות הברית בפניהם וגילה להם על מידע רגיש מתוך דאע"ש, שמקורו בכלל הגיע מישראל, אי אפשר לצפות לחלוטין מה ייאמר במהלך המפגש.

 

יאלתר במפגש? הנשיא טראמפ
 

יאלתר במפגש? הנשיא טראמפ(רויטרס)

הדברים האלה נכונים במיוחד לנוכח העובדה שהיועץ האמריקני לביטחון לאומי, ה.ר. מקמאסטר, אמר שלממשל האמריקני אין אג'נדה מסודרת לקראת הפגישה. בניגוד לטראמפ, שנראה שיאלתר ויעלה במפגש מה שיימצא לנכון באותו הרגע, פוטין יודע בדיוק מה הוא רוצה להגיד - ובעיקר מה הוא רוצה לעשות בשיחה עם נשיא המעצמה.

 

בתוך כך, לפי דיווח של "הטיימס" הבריטי, ישראל לוחצת על ארצות הברית ורוסיה להכריז על אזור מפורז בדרום סוריה, כדי שחיזבאללה וארגונים קיצוניים אחרים הנתמכים בידי איראן לא יורשו לפעול. מקורות הגנתיים מסרו לעיתון כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, העלה את הנושא בשיחותיו עם טראמפ ופוטין.

 

אם בקשתה של ישראל תצא לפועל, הדבר ירחיק את אותם ארגונים ב-50 קילומטרים מזרחית מרמת הגולן ומהגבול עם סוריה. ישראל חוששת שהארגונים האלו, בהם חיזבאללה, יישארו באזור הזה ויבססו בו את כוחן, ובכך יוכלו לאיים על גבול הצפון, כך נכתב בעיתון. שר החוץ הרוסי אמר כי "שיתוף הפעולה בין המדינות מהווה צעד בכיוון הנכון".

 

יודע מה הוא רוצה להשיג. הנשיא פוטין (ארכיון)
 

יודע מה הוא רוצה להשיג. הנשיא פוטין (ארכיון)(רויטרס)

  • תגיות: