"כשמוכנים להקשיב - יש מקום להידברות": המתנחלים והפלסטינים שמסרבים להיות אויבים

כבר שלוש שנים הרחק מעין התקשורת מתקיים סמוך לצומת הגוש - פרויקט יוצא דופן ומפתיע. מאות מתנחלים ופלסטינים נפגשים לדיונים אל תוך הלילה: להכיר, לשמוע את הסיפור של הצד השני, גם אם בסוף המפגש לא מסכימים • פרויקט קרוב לבית

לפני 3 שנים, רגע לפני חטיפת הנערים, קבוצה של פלסטינים הקימו את "שורשים". הם מייצרים מפגשים בין מתנחלים ופלסטינים, שיחות עומק כנות וקשות בין המבוגרים, סדנאות משותפות לבני נוער וקייטנות משותפות לילדים בשני הצדדים.

 

בזמן הקצר הזה מאות משתתפים הגיעו להשתתף בקבוצה שמתקיימת במתחם של הפלסטיני עלי עבו עוואד. "אני באמת מאמינה כשאתה פונה אל בן אדם ומוכן לגמרי להקשיב לו אתה מוצא שיש מקום לקשר ולהידברות", אומרת הדסה פרומן ממייסדות המיזם ואלמנתו של הרב מנחם פרומן.

 

>> לכתבות נוספות ב"קרוב לבית"

עד כמה אי פינוי גוש עציון הוא בקונצנזוס הישראלי?

רופא ללא גבולות: המתנחל שמציל את חיי שכניו הפלסטינים

המתנחל שמציל את חיי שכניו הפלסטינים

 

"המטרה היא לבשל רעיונות, לפתוח את השכל ואת הלב. להקים מרכז של אי אלימות שמאתגר את המתנחלים", אומר עלי אבו עוואד, תושב בית אומר שריצה בעבר 4 שנות מאסר בגין יידוי אבנים וכיום הוא ממקימי המיזם.

 

"יותר קל לי להיות עם השמאלנים. אני סופג ביקורת מכל העולם. אני רוצה שהימין ישמע את הסיפור הפסלטיני ויחשוב אחרת איך הוא מנהל את עצמו. דרך של שינוי היא להגיד את האמת, אבל גם להרגיע את האחר שהוא לא ישלם את מחיר קיומו בגלל החזון שלי", מסביר אבו עוואד.

 

שלג בקיבוץ ראש צורים בגוש עציון
 

שלג בקיבוץ ראש צורים בגוש עציון(אבי עובדיה)

  • תגיות: