הפרקליטות הודיעה: לא נערער על ההחלטה לקצר את עונשו של אולמרט

למרות ההתנגדות לקיצור עונשו בשליש של ראש הממשלה לשעבר לכל אורך הדיונים בוועדה בשב"ס, הודיעה המדינה כי לא תערער. המשמעות: אולמרט ישוחרר ביום ראשון מבית הכלא. במהלך הדיון הנושא נאמר כי "ניתן לערער על ההחלטה מבחינה משפטית, אבל הדבר ייתפס כרדיפה אישית"

ראש הממשלה לשעבר והאסיר בהווה, אהוד אולמרט ישתחרר ביום ראשון מהכלא לאחר שנה וארבעה חודשים.

 

במהלך הדיון הערב (חמישי) שנערך בפרקליטות החליטו היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה שלא לערער על החלטת ועדת השחרורים קצר שליש מעונשו.


>> לכתבות נוספות בחדשות 10

שופטת העליון לשעבר ארבל: "הפשיטה בידיעות ספרים מזעזעת את אמות הסיפים"

ועדת השחרורים: "התנהלות אולמרט עם המסמכים - לא מרמה מתמשכת"

הפוליטיקאים מברכים על שחרור אולמרט: "כל אחד אחר כבר היה משוחרר מזמן"

 

במהלך הדיון נאמר כי ניתן לערער על ההחלטה לשחרר את ראש הממשלה לשעבר מבחינה משפטית מכיוון שבוצעו טעיות במסגרת ההחלטה, אבל מבחינה ציבורית זו תהיה טעות. "ערעור במקרה כזה היה נתפס כרדיפה אישית", נאמר בדיון.

 

ישוחרר ביום ראשון. אהוד אולמרט
 

ישוחרר ביום ראשון. אהוד אולמרט(רובי קסטרו, וואלה NEWS)

משמעות ההחלטה שלא לערער על קיצור עונשו של אולמרט היא שהוא ישוחרר ביום ראשון מוקדם בבוקר. אגף 10 כנראה ייסגר לאחר שחרורו והאסירים שנמצאים בו, בהם הרב יונה מצגר וראש עיריית רמת גן לשעבר צבי בר, יועברו לבתי כלא אחרים.

 

השחרור של אולמרט יהיה בתנאים מגבילים, שיכללו בין השאר טיפול, התנדבות בשתי עמותות, איסור יציאה מהארץ והתייצבות במשטרה פעם בשבועיים. התנאים צפויים להיות תקפים עד אמצע 2018, מועד שחרורו המקורי של ראש הממשלה לשעבר, אבל עשויים להיות מבוטלים בסופו של דבר. אולמרט צפוי להגיש בקשה בנושא לנשיא ראובן ריבלין, שכבר הודיע בעבר כי יביע תמיכה בבקשה שכזו במקרה שתוגש, ולאחר מכן יבקש חוות דעת ממחלקת החנינות במשרד המשפטים.

  • תגיות: