גרסת מנכ"לית בזק בחקירה: לחצתי לאשר את העסקה, אבל רק לטובת החברה

סטלה הנדלר לא יכולה להכחיש כי לחצה לטובת עסקת המיזוג בין בזק ל"יס", לכן היא התמקדה בניסיון להוכיח שמדובר בפעולה עניינית בלבד. לשאלת חוקרי הרשות לניירות ערך היא טענה כי נמנעה מלנקוב מחיר, אך הפרוטוקולים מראים אחרת

חקירת בזק - גילויים חדשים: גרסתה של מנ"כלית החברה, סטלה הנדלר, היא כי אכן לחצה לטובת עסקת המיזוג, אך עשתה זאת לטובת החברה בלבד.

 

בפרוטוקולים של עסקת המיזוג בין בזק ו"יס" מופיעה הנדלר כאחת התומכות הראשיות בעסקה שכעת נבדק אם שולם בה מחיר מופרז לטובת בעל השליטה, שאול אלוביץ'. לכן היא מתמקדת בניסיון להוכיח כי מדובר בפעולה עניינית בלבד, שאינה מושפעת משיקולים זרים.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

מנכ"לית בזק: "ידענו משברים והצלחנו לצאת מהם, משוכנעת כי כך יהיה גם עתה"

"בזק" שילמה לאלוביץ' עוד 200 מיליון שקלים על הטבות מס עתידיות

חקירת בזק - אלוביץ' חשוד במרמה, ביהמ"ש הרחיק אותו ממשרדי החברה

 

הנדלר טענה כי הלחץ לרכוש את yes נבע מהתחרות המתגברת בשוק, וכי דבריה ככל הנראה השפיעו על חברי הדירקטוריון להעלות את מחיר העסקה. כמו כן היא טענה כי נמנעה מלנקוב מחיר לעסקה ופעלה עבור המשקיעים בבזק בלבד. אם כי לא ברור עד כמה גרסתה תשכנע את החוקרים, שכן הפרוטוקולים מראים כי הנדלר דווקא כן נכנסה למחירים ונקבה בסכומים.

 

 

"הלחץ נבע מתחרות בשוק". סטלה הנדלר, מנכ"לית "בזק" (ארכיון)(רויטרס)

עוד טענה הנדלר כי כל עוד המיזוג אינו מושלם, בזק מנועה מלהציע ללקוחותיה חבילת "טריפל". מקורביה מנסים להעביר את המסר כי היא לא החשודה העיקרית, ולראיה הותר לה לשוב לעבודתה לאחר שנחקרה רק פעם אחת.

 

החשוד העיקרי בפרשה הוא שאול אלוביץ', יו"ר דירקטוריון "בזק" ובעל השליטה בחברה. מעורבים נוספים הם מנכ"ל חברת yes, רון אילון, ובנו של אלוביץ', אור. הם חשודים בהפרת חובת הדיווח בדוחות, הפרת חובת אמונים של נושאי המשרה בחברה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. אלוביץ׳ ואילון חשודים גם שפעלו לשיבוש הליכי חקירה.

 

מעבר לחשדות לפיהן yes נמכרה לבזק במחיר מורז על מנת להעשיר את כיסיו של אלוביץ', נמצא גם כי קיבל מבזק מאות מיליוני שקלים כבונוס על הטבות מס שהיא עשויה לקבל בעקבות המיזוג, גם אם העסקה לא תתקיים.

 

  • תגיות: