צה"ל יחל בבניית גדר בגבול לבנון - חשש שחיזבאללה ישבש את העבודות

בחודש הבא צפויה להתחיל בניית מכשול מורכב בגובה 7 מטרים לאורך 81 הקלומטרים, שיחליף את הגדר הישנה והנמוכה שהוקמה לפני 17 שנים • תיעוד מיוחד: קרבות בין המורדים לצבא אסד - סמוך מאוד לגבול עם ישראל

התחממות בצפון: זהו כבר היום השני ברציפות שהלחימה בסוריה, בין צבא אסד ובין המורדים, זולגת לתוך שטח ישראל. היום (ראשון) נפלו פגזים בשטח רמת הגולן - בזמן שתיירים מהארץ ומחו"ל הגיעו להשקיף על המתרחש בקונייטרה.


בצה"ל הגיבו בחריפות לעבר מקורות הירי, וההערכה כי המתיחות לא תתפוגג בקרוב. גורמים בבתי החולים בצפון אמרו לחדשות 10 כי הם נערכים לקליטתם של פצועים, שיגיעו בעקבות חידוש הקרבות על השליטה באזור קונייטרה.

 

>> התחממות בצפון - כתבות נוספות:

ישראל לאיראן: לא נסבול הקמת מפעלים בלבנון לייצור נשק לחיזבאללה

תיעוד: צה"ל תוקף מטרות של הצבא הסורי ברמת הגולן בתגובה לירי

ארגון חיזבאללה הציב שלטים מול גבול ישראל בצפון: "אנחנו באים"


בתיעוד מיוחד של צוות חדשות 10, נראים בבירור חילופי האש הכבדים בין כוחותיו של צבא המשטר לארגון המורדים ג'הבת אל נוסרה, בסמוך מאוד לגבול עם ישראל. "מקווים שלא תהיה פגיעה בחקלאות", אמר היום גבי קוניאל, חקלאי ממרום גולן, "זה עוד סבב, אנחנו רגילים לזה".

 

גדר חדשה תיבנה לאורך 81 ק
 

גדר חדשה תיבנה לאורך 81 ק"מ. חיילים בגבול לבנון (ארכיון)(רויטרס)

ובתוך כך בחודש הקרוב צפוי צה"ל להתחיל בבניית הגדר סמוך לגבול עם לבנון, ובצה"ל חוששים שחיזבאללה ישבש את העבודות הללו. נכון להיום ישנם 81 קילומטרים בגבול בין ישראל ללבנון, שהיא גדר נמוכה וישנה, שנבנתה בתקופה בה נסוג צה"ל מלבנון, לפני 17 שנים.


לאורך הגבול ישנם 22 יישובים "צמודי גדר", אשר במלחמה חיזבאללה היה רוצה לכבוש אותם. על כן הוחלט שמהחודש הבא תחל בניית החומה, בתחילה במקומות הרגישים, באזור ראש הנקרא וקריית שמונה - סה"כ 11 ק"מ בגובה 7 מטרים.

  • תגיות: