שכנו של חשוד כאחד המחבלים מבריטניה: "קשה לעכל - זה לא האדם שאנחנו מכירים"

השכן אמר לרשת "סקיי ניוז" כי האדם שגר בסמוך אליו, וחשוד בפיגוע הטרור הלילה שהביא למותם של שבעה, היה פעיל חיובי בקהילה שתמיד התנהג אליו באדיבות. לפי שירותי הבריאות הבריטיים, 21 מתוך 48 הפצועים עדיין במצב קריטי. דיווח: אחד מתוך 12 העצורים נלקח ממסגד • כל העדכונים מהפיגוע בלונדון

פיגוע הטרור בלונדון: שכנו של אדם הנחשד כאחד משלושת המחבלים אמר הערב (ראשון) לרשת "סקיי ניוז" הבריטית כי לא עלה בדעתו ששכנו מסוגל לדבר כזה.

 

"יש לו משפחה, הוא תמיד נהג באדיבות למשפחה שלנו", מסר השכן, "אני לא מצליח לעכל את זה כרגע, איך יכול להיות שזה הוא"? השכן סיפר כי החשוד כמחבל תמיד ניסה לעזור בקהילה ואף ארגן קבוצות למאבק בבעיית פריצות וחסרי בית שהייתה באזור מגוריהם. "לשמוע עכשיו שיש לו קשר לזה, קשה מאוד לעכל את זה, זה לא האדם שאנחנו מכירים".

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

ראשת ממשלת בריטניה: "יש יותר מדי סובלנות לקיצוניות, דברים חייבים להשתנות"

"שלושה מחבלים דקרו נערה ולא יכולתי לעשות כלום": העדויות מהפיגוע בלונדון

ארבעה ימים לבחירות: כיצד ישפיע הפיגוע בלונדון על הצבעת הבריטים?

 

בתוך כך מסרו שירותי הבריאות הבריטיים כי 21 מהפצועים עדיין במצב קריטי. בפיגוע הדריסה והדקירות שאירע הלילה בלונדון נהרגו שבעה אנשים ונפצעו עוד 48. ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, ביקרה כמה מהפצועים. משרד החוץ הגרמני מסר כי בין הפצועים בלונדון יש גם אזרחים גרמנים, אחד מהם פצוע קשה.

 

גופתו של אחד המחבלים בזירת הפיגוע בלונדון (אמש)
 

גופתו של אחד המחבלים בזירת הפיגוע בלונדון (אמש)(ללא קרדיט)

עד כה נעצרו 12 חשודים במעורבות במתקפת הטרור שהחלה בגשר לונדון והמשיכה בשוק אוכל פופולרי בסמוך. העצורים נתפסו בפשיטה משטרתית באזור בארקינג שבמזרח לונדון, על פי דיווחים אחד מהם נלקח מתוך מסגד. זהותם של המחבלים עדיין לא ידועה, בתמונות מהזירה נראה אחד מהם לובש חגורת נפץ מזויפת, ככל הנראה על מנת לעורר בהלה וכדי להרחיק אנשים שינסו לעצור אותו.

 

רה"מ מיי מסרה כי הכוננות לא תועלה מכיוון שאין חשש למתקפה נוספת, בסוכנות הידיעות רויטרס דווח על פעילות נוספת של המשטרה הבריטית בשכונת ווסט האם. ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, אמר כי בין ההרוגים בפיגוע גם אזרח קנדי.

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עורר סערה כשצייץ בחשבון הטוויטר שלו על הפיגוע. "הבחנתם כי אנחנו לא מנהלים דיון על זכויות נשיאת נשק כעת? זה משום שהם השתמשו בסכינים וברכב", כתב טראמפ וניסה לגייס את מתקפת הטרור למאבק נגד הגבלת נשיאת נשק בארה"ב.

 

בציוץ אחר קבע שבית המשפט צריך לאשר את צו איסור הכניסה לאזרחי מדינות מוסלמיות לארה"ב. בציוץ שלישי הוא הוציא מהקשרה אמירה של ראש עיריית לונדון, סאדיק חאן, שאמר כי תיראה תנועה גדולה של שוטרים בעיר, אך כי אין סיבה לפניקה. טראמפ צייץ: "לפחות 7 הרוגים ו-48 פצועים וראש עיריית לונדון אומר שאין סיבה להיבהל". דוברו של ראש העיר אמר שיש לו דברים חשובים יותר לעשות מלענות לציוצים שמבוססים על מידע שגוי.

 

  • תגיות: