לאחר האזהרה בארצות הברית: מכון התקנים בודק את הצעצוע "ספינר"

אחרי שמכון התקנים להגנת הצרכן בארצות הברית קרא להורים למנוע מילדיהם גישה לצעצוע האהוב ולאחר שמאות אלפי צעצועים נאספו באירלנד, הודיע מכון התקנים הישראלים כי הוא בודק את התאמתו לתקן הישראלי. במקרה והצעצוע לא יימצא כמתאים לתקן, שיווקו בישראל עלול להיפסק

לאחר שמכון התקנים האמריקני המליץ להורים להימנע לתת לילדיהם לשחק בצעצוע ה"ספינר", הודיע הבוקר (שני) מכון התקנים הישראלי כי גם הוא בודק את התאמתו לתקן הישראלי.

 

המכון הודיע כי הוא יבדוק האם ה"ספינר" מותאם לתקן "בטיחות צעצועים", דבר אותו הוא עושה לכל צעצוע שנמכר בישראל. הבדיקה נועדה להבטיח שילדים המשחקים בצורה סבירה עם הצעצוע יהיו מוגנים מסכנות שונות כמו חנק, רעילות, פינות חדות ועוד.

 

שגעת הספינר - כתבות נוספות:

"הרחיקו את הספינרים מהילדים": אזהרה דרמטית בארה"ב

לא מה שחשבתם: הצד האפל של קדחת הספינרים שכבשה את המדינה

ספינר - הצעצוע לבעלי הפרעת קשב וריכוז משגע את ילדי ישראל

 

עם זאת, התקן לא מוריד מאחריות ההורים לגבי הדרך בה ילדיהם משחקים בצעצוע כזו או אחר, ויש לשים לב לאזהרה היצרן בנוגע לגיל המומלץ לשימוש במשחק. צעצועים שהמכון לא מצא כתקינים נפסלים ושיווקם בחנויות בישראל מופסקת.

 

הפך לאחד הצעצועים הפופולאריים ביותר בישראל ובעולם
 

הפך לאחד הצעצועים הפופולאריים ביותר בישראל ובעולם(יח"צ)

הרשות להגנת הצרכן חוקרת את המקרים בטקסס ובאורגון", נמסר ממכון התקנים האמריקני. "אנחנו מליצים להורים להרחיק את הצעצועים מילדיהם הקטנים מכיוון שהם עלולים להיחנק מחלקים קטנים, ולהזהיר את הילדים הגדולים יותר שלא לשים את הספינרים בפיהם". הרשויות באירלנד הלכו צעד אחד קדימה עם האזהרה, ואספו למעלה מ-200 אלף ספינרים על ידי המכס במדינה בשל הסיכון הבטיחותי.

 

גם בישראל תועדו מספר אירועים של אנשים שנפצעו בזמן משחק ב"ספינר", בהם נער בן 13 מראשון לציון שנפצע כשענד טבעת שמצא בתוך הצעצוע שהתפרק. הוא לא הצליח להסיר את הטבעת, ולאחר זמן מה זו התנפחה והכחילה. הוא פונה לבית החולים "אסף הרופא", שם הצליחו לחתוך את הטבעת. הנער נשאר לאשפוז ושוחרר למחרת.

 

אצבעו של הנער שנפצע ממשחק בספינר שבור
 

אצבעו של הנער שנפצע ממשחק בספינר שבור(ללא קרדיט)

  • תגיות: