מחוץ לגדר: החיים במקום המסוכן ביותר במזרח ירושלים

מבצע השידורים "קרוב לבית": אין כנראה מקום קשה יותר בירושלים ממחנה הפליטים שועפט. רבבות תושבים חיים בו - כולם בעלי תעודת זהות כחולה. מהמקום האפל הזה שממנו יצאו מחבלים לפיגועים, יצאה גם קרן אור: פעיל מקומי בשם בהא נבאבתה, שניסה להוביל שינוי חברתי. מי שהושיטה לו יד היא בתו של שר הביטחון לשעבר ארנס - מבכירי הליכוד

למה הפוליטיקאים מתכוונים כשהם מדברים על ירושלים השלמה והמאוחדת תחת ריבונות ישראל? האם מחנה הפליטים שועפט בו יש כרזות של שהידים כמעט כל רחוב, המקום ממנו יצאו 8 מחבלים באינתיפאדת היחידים נחשבת לחלק ממנה?

 

כשנבנתה גדר ההפרדה הוחלט להחזיר את השכונה מחוץ לגדר. הוא באחריות העירייה אך חומה מפרידה בין תושביו לבין העיר והתשתיות במקום במצב מחפיר, כשהזבל נערם לגובה והביוב זורם ברחובות.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

ריבלין: "שכנינו צריכים להכיר בכך שיש קונצנזוס אחד - ירושלים"

דיווח: הסנטור לשעבר ג'ו ליברמן - המועמד המוביל לתפקיד ראש ה-FBI

בחזרה לעבר: צבי יחזקאלי חוזר למפגש הראשון שלו עם הפלסטינים בירושלים

בתו של שר הביטחון לשעבר מהליכוד משה ארנס, עליזה, ביקרה לפני מספר שנים לראשונה במחנה והחליטה להירתם לעזרת תושביו. בביקור היא פגשה את בהא נבאבתה, שהחליט כי אם איש לא דואג למחנה הפליטים הוא יעשה את מה שאפשר.

 

שנים לאחר מכן הוא נרצח, אך עליזה ממשיכה את שיתוף הפעולה לצד אחיו עלאא. "מבחינת מחשבה אנחנו הרוב של הצעירים פה, לא מחפשים אלימות או פיגועי דקירה. רוצים לחיות בכבוד", אומר עלאא. "לא מעניין אותי אם שועפט תהיה חלק מירושלים, לא מאמינה שהסכסוך ייפתר בתקופתי. צריך פה שאנשים יחיו כמו בני אדם", מציינת בהשלמה עליזה ארנס.

 

  • תגיות: