"חכו להפתעות": בוושינגטון שומרים על ערפל לקראת ביקור טראמפ בישראל

פרשנות • טראמפ מעוניין בביקור גרנדיוזי מול שלוש הדתות, ורוצה לעשות חלק מהמהלכים באופן גלוי, ואחרים באופן סמוי • פרסום ראשון: "מגן כחול" - המבצע המשטרתי המיוחד לקראת הביקור הנשיאותי

ביקור שלוש הדתות: בתאריך ה-22 למאי, יום שני, בעיצומן של חגיגות ה-50 שנים לאיחוד ירושלים, ינחת בנמל התעופה בן גוריון נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. הוא ישלב את ביקורו, הראשון כנשיא בביקור גם בסעודיה ובוותיקן, כאשר המטה המוצהרת היא "איחוד שלוש הדתות והגברת הלחץ על איראן".


טראמפ מעוניין בביקור גרנדיוזי, ולא בכדי הוא בוחר בסעודיה כתחנה הראשונה שלו. הוא רוצה להוכיח לכל העולם שלמרות שטענו כנגדו כי הוא "אנטי מוסלמי", הוא בדיוק להיפך. גולת הכותרת מהתדריך בבית הלבן לאחר דבריו של טראמפ היא צמד המילים "חכו להפתעות".


>> ביקור טראמפ בישראל - כתבות נוספות:

טראמפ אישר כי יבקר בישראל: "מקווה שנוכל לעשות שינוי"

"המטרה - חיזוק הברית עם ישראל, נשאף להשיג שלום"

הערכה בוושינגטון: אבו מאזן יסכים לפגישה משולשת עם נתניהו


הנשיא האמריקני ככל הנראה לא יביא תכנית מדינית, אבל הוא מביא עמו ערפל רב. טראמפ רוצה לעשות חלק מן הדברים באופן גלוי, וחלק באופן חשאי. יותר מאחר אישרו בכירים בבית הלבן כי הנשיא ייפגש גם עם אבו מאזן, ככל הנראה בבית לחם ולא ברמאללה.

 

יפקד על מבצע האבטחה. המפכ
 

יפקד על מבצע האבטחה. המפכ"ל אלשיך(חדשות 10)

היערכות המשטרה - מבצע "מגן כחול"

האמריקנים מאמינים בתהליך אזורי. לא "אחד על אחד" כמו שהאמין קרי, אבו מאזן מול נתניהו בלבד, אלא הם מעוניינים להביא לשולחם המשא ומתן גם את מדינות ערב המתונות, כמו סעודיה, ירדן ומצרים.

 

משטרת ישראל ומערכת הביטחון כבר מתכוננים למבצע שכונה "מגן כחול", ותוכנו הגיע לידי חדשות 10. למבצע תוקדם רכבת אווירית של צבא ארצות הברית, שתטיס לישראל מאות אנשים, עשרות כלי רכב וגם מסוקים נשיאותיים.


שירות הביטחון הכללי יהיה אחראי על המודיעין, וגם על טבעת האבטחה סביב הנשיא, יחד עם השירות החשאי. מי שיפקד על המבצע כולו יהיה מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך. ישתתפו בו יותר מ-5,000 שוטרים וחמישה ניצבים - שינהלו אישית את זירות האירועים השונות.


מפקד מחוז מרכז, ניצב מוטי כהן, יהיה אחראי על מתחם הנחיתה בנמל התעופה בן גוריון. מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, יהיה אחראי על האבטחה והתנועה לבית ראש הממשלה, משכן נשיא המדינה ואולי אף יד ושם.

 

  • תגיות: