10tv, 10tv

בליכוד מאיימים: "לא נאפשר העברת תכניתו של כחלון בלי העלאת קצבאות הנכים"

על רקע העובדה ששר האוצר לא עדכן את רה"מ טרם הציג את תכניתו להפחתת יוקר המחיה, ח"כים בליכוד איימו לא לאפשר את העברתה אם לא יוגדלו קצבאות הנכות באופן משמעותי - צעד שאותו מתכנן כחלון ממילא. סביבת נתניהו: "ההצעות שהוצגו הן בכיוון הנכון וייבחנו בגישה חיובית"

ח"כים בליכוד התייחסו היום (חמישי) לתכנית החדשה להפחתת יוקר המחיה שהציג שר האוצר משה כחלון, ואמרו כי המפלגה לא תאפשר את העברת התכנית מבלי שיועלו קצבאות הנכים. יש לציין כי כחלון ממילא מתכנן להעלות את הקצבאות.

 

הדברים נאמרים על רקע העובדה שכחלון לא עדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם הציג את התכנית. ״הגדלה משמעותית של קצבאות הנכות היא הדבר החשוב ביותר כרגע ועד שזה לא ימומש אין כל משמעות לתכניות חדשות שמוצגות", אמר יו"ר הקואליציה דוד ביטן. "לא נאפשר כל העברה תקציבית עד שלא תיפתר בעיית הנכים".

 

>> עוד כתבות בחדשות 10:

החיפושים בכינרת: אותרה גופת הנעדר השלישי באזור הסריקות

במשטרה בודקים - החשודים באונס הנערה בהרצליה כתבו לאמה מהטלפון שלה: "היא בים"

דיווח: צבא ארה"ב שוקל ליירט ניסויי טילים בקוריאה הצפונית

 

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש, הוסיף: "אני שמח שהשר כחלון נזכר שהוא שר האוצר ולא שר התקשורת. מדובר במהלך נכון עקרונית שעדיין יחייב בדיקה מעמיקה. עם זאת, יש לזכור כי ללא תמיכה של ראש הממשלה והליכוד, התכנית לא תאושר. כחלון לא יזכה לתמיכת הליכוד ללא הגדלה משמעותית של קצבאות הנכים - נושא שחשוב לא פחות מהורדת המס על מכשירי סלולר".


ח"כ נאוה בוקר הוסיפה: "זאת תכנית גרועה שלא נותנת מענה לנכים שחיים בחרפת רעב. על כחלון להכריז על העלאת הקצבאות לסכום שכר המינימום". בתוך כך הבהירו גורמים בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו כי מדיניות הממשלה היא להוזיל את יוקר המחייה ולעודד יציאה לעבודה. "ההצעות שהוצגו הן בכיוון הנכון וייבחנו בגישה חיובית", הוסיפו.

 

"הגדלה משמעותית של קצבאות הנכות היא הדבר החשוב ביותר כרגע". ביטן(חדשות 10)

במהלך מסיבת העיתונאים, התייחס כחלון לאי העדכון של נתניהו, ואמר כי "זה המשך של תכניות שאנחנו מקדמים, אני לא רואה פה שום דבר שצריך לעדכן בו מישהו". על הטענה כי התכנית מרמזת על הליכה לבחירות אמר השר כי "אף אחד לא יודע את מועד הבחירות. אי אפשר לנבא מועד בחירות. אבל אני לא רואה קשר בין הדברים".
עוד הוסיף כחלון כי בקרוב תוצג תכנית חדשה עבור אוכלוסיית הנכים. "נביא בתוך מספר שבועות בשורה לנכים, יחד עם זליכה נציג את התכנית במלואה. יהיו 4 מיליארד שקלים ב-4 פעימות", ציין.

 

התכנית שאותה שר האוצר מייעד לזוגות הצעירים והמשפחות העובדות, כוללת "תוספת נקודות זיכוי להורים, סבסוד צהרונים, הגדלת מענק עבודה, הפחתת מכסים על בגדי תינוקות הנעלה ומכשירי סלולר". "תפקידו של שר האוצר הוא לא להיות גזבר", פתח כחלון את מסיבת העיתונאים. התכנית שעליה הכריז שר האוצר נקראת "נטו משפחה", שמטרתה לסייע לפי דבריו, למעמד הביניים. השר הוסיף כי "כתוצאה מהניהול הנכון הצטברו עודפים בקופת המדינה, הכסף הזה הוא של הציבור. אנחנו נבחרנו כדי לסייע, זו האחריות שלי כשר אוצר".

 

בניגוד לח"כים מהליכוד, בקואליציה ובאופוזיציה בירכו על התכנית. שר הבריאות יעקב ליצמן שיבח את הצעדים, אך ציין כי יש לפעול גם למען האוכלוסיה המבוגרת בישראל. "ברצוני לברך על הצעדים החשובים עליהם הודיע שר האוצר משה כחלון, שיביאו רווחה והקלה למשפחות ונכים. אך עם זאת יש לזכור, כי לא תיתכן מדיניות חברתית ללא שינוי מערכתי למען האוכלוסיה המתבגרת בישראל", אמר.

 

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, אמר: "לפעמים מותר וצריך להגיד מילה טובה. שר האוצר עשה היום את מה שצריך היה לעשות כבר מזמן. התוכנית לחיזוק מעמד הביניים היא דבר טוב, חשוב ומבורך. עכשיו להחליף את ביבי".

 

  • תגיות: