מדוע ניסה צעיר בריטי להתנקש בחייו של דונלד טראמפ?

מייקל סנדפורד הבריטי, בסך הכל בן 19, ניסה בשנה שעברה לחטוף נשק משוטר בעצרת של טראמפ בלאס וגאס כדי לירות במי שהיה אז מועמד לנשיאות. סנדפורד נעצר במקום ונשלח לכלא, ומאז הביע חרטה על מעשיו. מה גרם לו לנסות ולהתנקש במי שיהפוך לנשיא ה-45 של ארצות הברית?

ביוני 2016 תכנן מייקל סנדפורד, בריטי בן 19, להתנקש בדונלד טראמפ, אז מועמד לנשיאות ארצות הברית. ניתן רק לדמיין איך ההיסטוריה הייתה נראית אם סנדפורד היה מצליח להוציא את תוכניתו לפועל.

 

כזכור, במהלך הקמפיין שלו, טראמפ העליב ציבורים רבים, בהם מוסלמים, נשים, מיעוטים ועוד. לדבריו של סנפורד, הדברים שאמר המועמד דאז היוו את המוטיבציה שלו להתנקשות. סנפורד אובחן בגיל צעיר כסובל מאספרגר, אנורקסיה ו-OCD, והוא נפל לא מעט פעמים קורבן להתעללות של ילדים אחרים.

 

כתבות נוספות בחדשות 10:

דובר הבית הלבן על אסד: "אפילו היטלר לא השתמש בנשק כימי"
לפני המשחק: פיצוצים סמוך לאוטובוס של דורטמונד, שחקן נפצע
למרות ההתרעות: קרוב ל-4,000 ישראלים שהו בערב ליל הסדר בסיני

 

ניסו להתנקש בחייו. הנשיא טראמפ
 

ניסו להתנקש בחייו. הנשיא טראמפ(רויטרס)

כשהיה בן 18, הוא הודיע לאמו שהוא עוזב לארצות הברית כדי לחיות עם בחורה איתה הוא התכתב באינטרנט, ואם היא לא תאפשר לו לנסוע - הוא יתאבד. כחודש לפני שניסה להתנקש בטראמפ, הוא ניתק כל קשר עם משפחתו. הוא תכנן להוציא לפועל את תוכניתו כשטראמפ הגיעו לעיר מגוריו, לאס וגאס, כדי להשתתף בעצרת.

 

כשטראמפ עלה לבמה, סנפורד ניגש לשוטר מקומי, ניסה לחטוף את אקדחו - אך נעצר מיד. סנפורד הודה בחקירתו בתוכניתו, ונשלח לכלא עד למתן העונש, שיכול להגיע ל-20 שנות מאסר. אחרי כמה חודשים, כשהיה בכלא, גילה סנפורד כי טראמפ ניצח בבחירות - לאכזבתו הרבה. בעוד כמה חודשים הוא ישתחרר מהכלא בו הוא נמצא ויעזוב את ארצות הברית, אליה לא יורשה לחזור יותר לעולם.

 

  • תגיות: