ארה"ב: יש בידינו הוכחות לשימוש בנשק כימי בסוריה, רוסיה מטייחת

בכירים בבית הלבן שללו הערב את גרסת מוסקבה לפיה אסד לא ביצע תקיפה כימית. לדבריהם, אנשי היחידה הכימית של צבא סוריה היו שבוע לפני התקיפה וגם במהלכה בשדה התעופה. בשדה פועלים גם כוחות רוסים, כך נטען, ואין סיכוי שלא ידעו

המתיחות הבין גושית: בכירים בבית הלבן טענו הערב (שלישי) כי בידי ארצות הברית הוכחות ברורות לביצוע התקיפה הכימית בידי אסד בסוריה, זאת בניגוד לטענה של מוסקבה, לפיה לא הייתה תקיפה כזו. לדבריהם, כבר שבוע לפני המתקפה הכימית באידליב, וגם במהלכה, אנשי היחידה הכימית של צבא אסד היו בבסיס ממנו היא בוצעה.

 

עוד אמרו אותם בכירים, כי רוסיה פועלת מאותו השדה ממש, ועל כן קשה להאמין שהתקיפה נעשתה שלא בידיעתה. מוקדם יותר האשים פוטין את ארצות הברית בכך שזייפה את המתקפה הכימית על מנת לתקוף את אסד, ואף שתכננה לעשות זאת פעם נוספת.

 

>> המתיחות הבין גושית - כתבות נוספות:

דובר הבית הלבן על אסד: "אפילו היטלר לא השתמש בנשק כימי"

בכיר בבית הלבן: "רוסיה ידעה מראש על התקיפה הכימית של אסד"

שר החוץ האמריקני בפסגת ה-G7: ארה"ב תתייצב מול מי שפוגע באזרחים

 

"פרובוקציות דומות, אי אפשר לקרוא לכך אחרת, עומדות להתרחש באזורים אחרים בסוריה", הוסיף פוטין במהלך פגישה עם נשיא איטליה, "כולל באזורים שונים בפרברי דמשק. התוכנית היא לשתול חומרים מסוכנים ולהאשים את השלטון הסורי בשימוש בו".

טילרסון במוסקבה, היום. צפויה סדרת פגישות מתוחה
 

טילרסון במוסקבה, היום. צפויה סדרת פגישות מתוחה(רויטרס)

הערב נחת במוסקבה שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון. טילרסון ייפגש עם לברוב, אך לא עם נשיא רוסיה פוטין כפי שאמור היה לעשות בתחילה, מה שמצביע על מפלס המתח הגואה בין המעצמות. מוקדם יותר היום אף אמר טילרסון כי "על רוסיה לשאול את עצמה בצד של מי היא רוצה להיות, של ארה"ב, או של אסד, חיזבאללה ואיראן".

 

בתוך כך דווח בערוץ אל-מיאדן הלבנונית כי ביום שישי הקרוב צפויה פגישה משולשת של שר החוץ הרוסי לברוב עם מקביליו האיראני והרוסי. על פי הדיווח, מטרת הפגישות האלו "לתאם עמדות ומאמצים במיוחד לאור מדיניות ההסלמה האמריקנית".

 

 

 

  • תגיות: