נשאר בכלא: הנשיא ריבלין דחה את בקשת החנינה של אולמרט

בהודעת בית הנשיא הוסבר מדוע נדחתה בקשת ראש הממשלה לשעבר לחנינה: "זכויותיו הרבות כמי שכיהן במהלך שנים ארוכות בתפקידים הרמים ביותר בישראל עמדו לנגד עיני בית המשפט בטרם נגזר דינו" • אתמול פורסם לראשונה בחדשות 10 כי אולמרט סירב להיפגש עם נציגי הרשות לשיקום האסיר

 

 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, דחה את בקשת החנינה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, כך נמסר היום (שני) מבית הנשיא.

 

בנימוקי הדחייה הבהיר הנשיא כי "נסיבותיו הייחודיות של אולמרט אשר הובאו בבקשת החנינה, ובכללן נפילתו הקשה מאיגרא רמא לבירא עמיקתא וזכויותיו הרבות כמי שכיהן במהלך שנים ארוכות בתפקידים הרמים ביותר בישראל ותרם רבות למדינת ישראל ולביטחונה - עמדו לנגד עיני בית המשפט בטרם נגזר דינו".

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

"אנחנו מפחדים": רופא אוים ברצח ע"י משפחה בביה"ח איכילוב

פלורידה: בני זוג ישראלים מתו בתאונת דרכים לאחר שחזרו מבילוי

לקראת פסח: החמרה באזהרת המסע לסיני מחשש לפיגועי דאע"ש

"סמכות החנינה של נשיא המדינה איננה ערכאת ערעור על בית המשפט ולפיכך כאמור, לא נמצא מקום להיעתר לבקשה לחנינה בדרך של שחרור לאלתר ממאסר", נמסר בנוסף. עם זאת, הנשיא הבהיר כי במידה ויקוצר עונשו של אולמרט בוועדת השחרורים, הוא ישקול בחיוב לחון אותו.

 

"במידה ותתקבל בקשתו לשחרור בתום שני שליש מתקופת מאסרו, הרי שלאחר ששילם את חובו לחברה ועקב זכויותיו הרבות ישקול הנשיא בחיוב להעמיד את העונש על תקופת מאסרו זו", נמסר מבית הנשיא.

 

ישקול חנינה במקרה של שחרור מוקדם. הנשיא ריבלין
 

ישקול חנינה במקרה של שחרור מוקדם. הנשיא ריבלין(חדשות 10 - צילום מסך)

להצהרה האחרונה של הנשיא יש משמעות גדולה, כי במידה והוא יחון את אולמרט אם ועדת השחרורים תחליט לשחררו, ראש הממשלה לשעבר לא יהיה אסיר בפיקוח ולא יחולו עליו התנאים של אסירים שמשתחררים שחרור מוקדם. לדוגמה, לא יוטלו על אולמרט מגבלות כמו איסור יציאה מהארץ, מאסר בית לילי וטיפולים שונים.

 

עם זאת, כפי שפורסם אמש לראשונה בחדשות 10, אולמרט סירב לאחרונה להיפגש עם נציגי הרשות לשיקום האסיר בנושא השחרור המוקדם. אולם עכשיו, בעקבות הודעת הנשיא, הוא יהיה חייב להיפגש עמם מכיוון שאסיר שמעוניין בשחרור חייב להציג תכנית שיקום לחברי ועדת השחרורים.

 

אולמרט מרצה בימים אלה עונש מאסר של 27 חודשים בפועל בגין הרשעותיו בעבירות שוחד בפרשת הולילנד ובפרשת המעטפות מאיש העסקים משה טלנסקי. עד כה הוא ריצה שנה וחודש מעונשו.

 

 

יהיה חייב להיפגש עם נציגי הרשות לשיקום האסיר. אולמרט יוצא מהכלא לחופשה (ארכיון)
 

יהיה חייב להיפגש עם נציגי הרשות לשיקום האסיר. אולמרט יוצא מהכלא לחופשה (ארכיון)(רובי קסטרו, וואלה NEWS)

  • תגיות: