חקירות ראש הממשלה: עו"ד שמרון מסר עדות במשטרה

עורך דינו של נתניהו הגיע למשרדי יאח"ה כדי למסור עדות פתוחה הנוגעת לתיקים 1000 ו-2000. העדות מתאפשרת בעקבות הודעת נתניהו למשטרה בדבר ויתור החיסיון של שמרון

עורך דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, דוד שמרון, הגיע היום (שני) למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה.

 

שמרון מסר עדות פתוחה בתיקי 1000 ו-2000, שבהן מעורב נתניהו. העדות מתאפשרת בעקבות הודעת נתניהו למשטרה בדבר ויתור על החיסיון של שמרון.

 

כפי שפורסם בחדשות 10, שמרון ידע מראש על הכוונה להקליט את המוציא לאור של "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס - הקלטה שנחקרת במסגרת פרשה 2000. השוטרים ביקשו מנתניהו רשות לחקור את שמרון, והוא החליט לאפשר זאת והסיר את חסיון עורך הדין - לקוח שביניהם.


>> עוד כתבות בנושא:

המשטרה: לחקור באזהרה את המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר

למרות עדות מילצ'ן: גורמי אכיפה - ההמלצה לכתב אישום עומדת בעינה

מקורבי מילצ'ן נגד הפרסומים על חקירתו: "הוא לא מני נפתלי"

מוסר עדות ביאח
 

מוסר עדות ביאח"ה. שמרון(חדשות 10)

לפני שבועיים נתניהו נחקר בפעם הרביעית במסגרת תיק 1,000 ותיק 2,000. הראשון נוגע לחשדות כי נתניהו כי קיבל טובות הנאה מאנשי עסקים, בהם מפיק הקולנוע ארנון מילצ'ן והמיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר. בתיק 2,000 נחקר חשד לתיאום מהלכים עם המוציא לאור של "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, לגביי הגבלות שייקבע ראש הממשלה לעיתון "ישראל היום", תמורת סיקור אוהד ב"ידיעות" ובאתר ynet.

 

בחקירתו, נשאל נתניהו "מדוע הקלטת את מוזס"?, וענה: "רציתי להשתמש בהקלטות אילו חוק 'ישראל היום' היה עובר והייתי מפסיד בבחירות".

 

לפי ההערכה ברשויות האכיפה, משטרת ישראל תמליץ בתוך כמה שבועות או בתוך כמה חודשים לכל היותר על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה ב"תיק 1,000". עם זאת, למרות המלצת המשטרה אין זה מחייב כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אכן יגיש כתב אישום נגד נתניהו.

 

על רקע הערכות לפיהן המשבר הנוכחי בקואליציה קשור לחקירות נגדו נתניהו, בסביבתו של היועץ המשפטי לממשלה מבהירים כי החקירות יימשכו גם בתקופת בחירות. על פי הנחיית משרד המשפטים, ההחלטה על כך תלויה בשיקול דעתו של היועץ, שכאמור אינו מתכוון למנוע מהמשטרה ומהפרקליטות להתקדם בנושא.

  • תגיות: