עסקת מובילאיי: ישראל בדרך להפוך למעצמת רכבים אוטונומיים

הפרטים שהולכים ומתבררים על עסקת הענק רק מעניקים עוד אינדיקציה לאמון הגדול של אינטל בחברה הישראלית: מרכז הפיתוח של מובילאיי בירושלים יגדל בעקבות הרכישה

האמון של אינטל: במסגרת עסקת הענק עליה נודע היום (שני) בצהריים, במסגרתה תרכוש חברת הטכנולוגיה הענקית מארה"ב את החברה הישראלית לפיתוח מערכות בטיחות ברכב, הרי שלחברה הישראלית אין כוונה לעזוב את הארץ, כפי שקרה באקזיטים בסדר גודל קטן יותר בעבר - אלא להיפך.

 

על פי הסיכום בין שתי החברות, מרכז הפיתוח של מובילאיי בישראל אף יגדל מבחינת מספר העובדים, ולמעשה, אגף שלם באינטל - ובו כל העובדים שעסקו ביצירת הרכב האוטונומי - יוכפף לניהולה של מובילאיי, שמנכ"לה, אמנון שעשוע, יהפוך לסמנכ"ל באינטל.

 

ההודעה הדרמטית: רכישה ב-15 מיליארד דולר

מובילאיי לא לבד: האקזיטים הגדולים של ישראל

 

כל אחד ממייסדי החברה וגם המשקיע הראשי שמואל חרל"פ יגרוף לכיסו מיליארד שקלים, העובדים יקבלו חצי מיליארד נוספים - וגם קופת המדינה צפויה להתעשר ממסים בכמיליארד דולר, מהמס על רווחי הון וגם ממיסוי על בעלי מניות נוספים וממימוש אופציות על ידי העובדים. העובד הממוצע יקבל סכום של בין מיליון שקלים למיליון דולר, על פי ההערכות.

 

אמנון שעשוע, מנכ
 

אמנון שעשוע, מנכ"ל מובילאיי. מיליארד שקל, בייבי(רויטרס)

החברות כבר משתפות פעולה בשנים האחרונות, כמו יחד עם ב.מ.וו במיזם שנועד להביא לכבישים רכב אוטונומי עד שנת 2021. הרכב עצמו כבר נמצא בנסיעות מבחן, אבל "מתקשה להבין" את כוונות הנהגים שסביבו.

 

השלמת העיסקה תימשך 6 חודשים, ובמהלכה ייפתחו מקומות עבודה רבים נוספים, וישראל תהפוך למובילה עולמית בתחום ייצור ופיתוח הרכב האוטונומי. אגב, הפחתת המסים שמתכננים נתניהו וכחלון נעזרת גם היא בכסף שאמור להיכנס ממכירת מובילאיי.

  • תגיות: