השופט דנציגר הפתיע: בעוד כשנה אפרוש מכהונתי בבית המשפט העליון

יורם דנציגר, שמונה כשופט בבית המשפט העליון בשנת 2007, הודיע לשרת המשפטים איילת שקד ולנשיאת ביהמ"ש העליון נרים נאור כי בכוונתו לפרוש מכהונתו בסוף פברואר בשנה הבאה. "אסיים את כהונתי מסיבות אישיות", אמר דנציגר, שנגדו לא מתנהלת חקירה או בדיקה

הפתעה בבית המשפט העליון: לאחר כתשע שנים וחצי מאז שמונה לתפקיד, הודיע היום (שלישי) השופט יורם דנציגר כי יפרוש מבית המשפט העליון בשל סיבות אישיות.

 

דנציגר מסר על החלטתו לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, ולשרת המשפטים איילת שקד. השתיים הביעו את צערן על פרישתו הצפויה ואיחלו לו בהצלחה. "בתשע השנים וחצי האחרונות זכיתי לעבוד לצד חברים וחברות יקרים, לטפל באין ספור עניינים משפטיים מרתקים ומאתגרים ולהקדיש לעבודתי השיפוטית את מלוא מרצי ויכולותיי", כתב דנציגר לשתיים. "החלטתי לסיים את כהונתי בעוד שנה נובעת מסיבות אישיות ואינה נוגעת לסיבות הנובעות מעבודתי השיפוטית".

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

מדעניות, מפגינות ומתגייסות: ארכיון קק"ל חשף תמונות של נשים מקום המדינה

התביעה הצבאית הגישה ערעור על גזר דינו של אלאור אזריה

"שיגעו לנו את הילדות, מי יתחתן איתן?": הרב לוינשטיין נגד שירות נשים

 

 

"אין ספור עניינים משפטיים מרתקים". השופט יורם דנציגר (ארכיון)(חדשות 10)

בסוף 2014 התפרסם בתוכנית "המקור" תחקיר אודות השופט דנציגר, ממנו עלו התהיות מדוע היועץ המשפטי לממשלה דאז, יהודה וינשטיין,התעכב בהחלטתו לפתוח בחקירה נגד דנציגר, אילו הליכים משפטיים הוא עבר בחדר החקירות ומה עמד מאחורי חוות הדעת שהביאה לסגירת התיק מחוסר אשמה.

 

דנציגר נחקר כעד בפרשה שבה עלה חשד שלא גבה שכר טרחה בתיק בו טיפל עבור ראש עיריית בת ים לשעבר, שלומי לחיאני. בתמורה, קיבל דנציגר לטיפול משרדו שלושה תיקים של עיריית בת ים, זאת בשעה שהיה עורך דין פרטי. בעקבות תחקיר "המקור", פנתה התנועה לאיכות השלטון לנציבת הביקורת על התביעה וביקשה ממנה לפתוח בבדיקה על התנהלות המשטרה והפרקליטות בתיק של דנציגר.

 

חשוב לציין שנכון לכתיבת שורות אלה, לא מתנהלת שום חקירה נגד דנציגר וגם לא ידוע כל כל בדיקה נגדו.

 

  • תגיות: