מתאמת קשרי החוץ של אולמרט, שמשפטה לא הוכרע, בריאיון לחדשות 10: "רוצה לשים קץ לסבל"

רייצ'ל ריסבי-רז הייתה מתאמת קשרי החוץ של ראש הממשלה לשעבר ודמות מפתח, שהפכה לנאשמת בפרשת ראשונטורס. בזמן שהדין לגבי אולמרט ושולה זקן הוכרע מזמן, מעליה נשארת עננה ולא מתקבלות החלטות. היא עתרה לבג"ץ לסגירת התיק נגדה: "בגלל שהתעקשתי על דיוק בפרטים, שילמתי את המחיר"

שמונה שנים לאחר שהוגש נגד רייצ'ל ריסבי-רז כתב אישום בפרשת ראשונטורס, היא מתייצבת לראשונה מול מצלמות חדשות 10 ומספרת מה עבר עליה בכל התקופה.

 

היא עלתה לארץ מאוסטרליה בשנת 2001 וכעבור זמן קצר החלה לעבוד אצל ראש עיריית ירושלים דאז אהוד אולמרט. משם עברה איתו ללשכת התמ"ת ואז ללשכת ראש הממשלה. ב-2008 נקראה לחקירה ראשונה בפרשת ראשונטורס. על פי כתב האישום בפרשה, אולמרט וראש לשכתו שולה זקן יצרו שיטה בטיסותיו של אולמרט להרצאות בחו"ל" בין השנים 2002-2006.

 

הפרקליטות טענה כי השניים בסיוע של רז ריסבי שאז שימשה כמתאמת קשרי החוץ של אולמרט קיבלו מימון כפול ואף משולש מכמה ארגונים לנסיעה אחת. בעודפים נטען בכתב האישום השתמש אולמרט לשדרוג טיסותיו שלו ושל בני משפחתו. "עבדנו והוצאנו חשבוניות ולפעמים באמת היו נסיעות שהיו בזכות", סיפרה רייצ'ל רז.

 

לכתבות נוספות בפרשה:

שולה זקן בשרשרת הסתבכויות - מראשון טורס ועד הולילנד

המשטרה התערבה בפרשת ביבי-טורס: גובה עדויות מעובדי לשכת נתניהו לשעבר

 

רייצ'ל ריסבי, מתאמת קשרי החוץ של אולמרט
 

רייצ'ל ריסבי, מתאמת קשרי החוץ של אולמרט(חדשות 10)

הפרקליטות החליטה להפריד את ריסבי-רז מכתב האישום נגד זקן ואולמרט והגיש נגדה כתב אישום נפרד כדי שתוכל לשמש כעדת תביעה נגדם.  במהלך המשפט היא היתה עדה מרכזית ועדותה הוגדרה על ידי השופטים כאמינה. "בגלל שהתעקשתי לדייק בפרטים אז הם הפסידו את התיק שלהם ומישהו היה צריך לשם את המחיר. כנראה שזו אני".

 

נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים דאז מוסיה ארד החליטה להקפיא את ההליכים נגד רז ריסבי עד להכרעת הדין. כאשר אולמרט זוכה גם בעליון חשבה ריסבי-רז שהפרקליטות תסגור גם את התיק נגדה אולם טעתה.

 

באמצעות פרקליטה עו"ד אשר אוחיון היא הגישה תביעה נגד הפרקליטות בדרישה לסגור את התיק נגדה, אבל אחרי שזה לא קרה, אתמול היא הגישה בג"צ. "אני רוצה לשים קץ לכל הסבל הזה שאני עוברת. אני חושבת שאם לא היה לי בשביל מה לקום כל בוקר, הייתי מאושפזת עכשיו במכון פסיכיאטרי", מספרת ריסבי-רז.

 

תגובת פרקליטות מחוז ירושלים: בית המשפט המחוזי דחה את בקשתה של ריסבי-רז לביטול כתב האישום בשל הימשכות ההליך. במהלך ניהול תיק טלנסקי וראשונטורס בעניינו של מר אולמרט, החליט בית המשפט להשהות את ניהול ההליך בעניינה עד אשר תתקבל החלטה בתיקו של אהוד אולמרט. בקשותיה של הפרקליטות לִקביעת מועד דיון נדחו על ידי בית-המשפט, כאשר הנאשמת סומכת ידיה על ההחלטה לעכב את ההליך. לפיכך תמוהות טענותיה של הנאשמת לעינוי דין כתוצאה מהחלטות בהן תמכה.

 

 

  • תגיות: