ראש עיר בחקירה: הפרויקטים הנדל"ניים שהביאו לפתיחת החקירה נגד אילן שוחט

חשדות לשוחד נדל"ן ושוחד בחירות הביאו שלשום למעצרם של ראש עיריית צפת ובכירי העירייה. הערב נחשפים חומרים שהגיעו לידי המשטרה, בהם שורה של פרויקטים נדל"ניים שקודמו והבטחות למשרות בעירייה תמורת תמיכה בראש העיר

  • פורסם ב:
  • 08/02/2017 21:24
  • |
  • עודכן ב:
  • 08/02/2017 23:19
  • |
  • כתבים:
  • עמרי מניב

ש"ס, פסטיבל הכלייזמרים, נדל"ן ושוחד בחירות: כל אלו הביאו לפתיחתה של חקירה בעיריית צפת, ובמרכזה ראש העיר שלה אילן שוחט.


לפני יומיים פשטו חוקרי להב 433 על בניין עיריית צפת ועצרו את בכירי העירייה בחשד לעבירות שחיתות, בין היתר שוחד בפרויקטים נדל"ניים ושוחד בחירות, לידי חדשות 10 הגיעו פרטי תוכניות הבניה והבטחות הבחירות שהועברו למשטרה.

 

כמה מהם עומדים במרכז החקירה שמתמקדת בקשר שבין ראש העיר אילן שוחט לבין הקבלן רונן גנון, יושב ראש ש"ס בצפת ומקורבו של שר הפנים אריה דרעי.

 

לכתבות נוספות בנושא החקירה של ראש עיריית צפת:

הותר לפרסום: ראש עיריית צפת חשוד בעבירות שוחד

בכירים בעיריית צפת עוכבו לחקירה בחשד לעבירות שוחד ושחיתות


חשוד שהבטיח שוחד בחירות. אילן שוחט, ראש עיריית צפת
 

חשוד שהבטיח שוחד בחירות. אילן שוחט, ראש עיריית צפת(קובי גדעון, לע"מ)

באחד הפרויקטים בעיר ברחוב קרן היסוד - גנון בנה לכאורה בחריגות של מאות מטרים רבועים, רק לאחר התערבות של הוועדה המחוזית לתכנון ובניה חודשים לאחר מכן העירייה הוציאה צו הפסקת עבודה. עוד לפני כן גנון הגיש בקשה לבניית קומה נוספת בכל בניין בפרויקט. הליך כזה, נמשך בדרך כלל זמן רב, במקרה הזה הספיק חודש אחד בלבד. בשכונת נווה אורנים היזם הגיש בקשה לעירייה לבניית 8 יחידות דיור, נדחה באופן חלקי. גנון רכש את הקרקע וכעבור זמן קצר קיבל אישור להקמת 18 יחידות דיור.

 

המידע שנחקר במשטרה כולל גם חשדות לשוחד בחירות. בהקלטה שהגיעה לחוקרים נשמע שוחט לכאורה מספר שהבטיח תפקיד משמעותי בעירייה לתושב במטרה שהמשפחה המורחבת שלו, שכוללת מאות אנשים, תצביע בשבילו בבחירות. לאחר הבחירות הוא אכן קיבל את התפקיד, אתמול זומן להעיד על כך במשטרה.

 

וגם פסטיבל הכלייזמרים המסורתי נכנס לפרשה. העירייה מעניקה את זיכיון הפעלת הדוכנים בפסטיבל לסגן ראש העיר לשעבר, איש העסקים ראובן שדה, זאת למרות שחומרים שהועברו למשטרה מצביעים לכאורה על השתלטות שלו על קטע כביש לטובת מסחר ללא אישורים.

 

עיריית צפת
 

עיריית צפת(מלך גרסטל)

עורכי הדין רותי ליטבק ומוטי לזר שמייצגים את שוחט: "בשלב זה של החקירה אנו מנועים מלהתייחס לנושאים הנבדקים. מר שוחט מציג את גרסתו באופן מפורט. אנו משוכנעים שיתברר כי לא נפל כל דופי בהתנהלותו".

 

עורכי דינו של רונן גנון ממשרד כהן, סטרשנוב, לונדון מסרו כי "הטענות חסרות בסיס ומשוללות כל יסוד. כל פעילותו של מר גנון נעשתה כחוק וקיבלה את כל האישורים כנדרש".

 

עו"ד מיכאל כרמל שמייצג את ראובן שדה מסר כי "מדובר בטענות סרק לא נכונות והמקום לברר אותם הוא בית המשפט. מר שדה כלל לא נחקר על הטענה שהוצגה בכתבה בחקירותיו במשטרה"

 

מעיריית צפת נמסר כי "יש להמתין לסיום החקירה ולא לנהלה בכלי התקשורת".

 

 

 

 

 

  • תגיות: