תושבים בטהרן בשיחה עם חדשות 10: חוששים מאוד ממלחמה עם ארצות הברית

מפלס האיומים ההדדיים בין ארצות-הברית לאיראן בימים האחרונים הולך וגובר, אבל עד כה שמענו רק את המנהיגים. בשיחה עם חדשות 10 מלב טהרן, מספרים האזרחים על החששות שלהם מהאפשרות של עימות צבאי עם המעצמה הגדולה בעולם. התיעוד המיוחד של רני עמרני מרדיו "ראן" בפרסית: "לא יודעים מה טראמפ מתכנן"

העם האיראני אינו אדיש לאפשרות שעלול להתרחש עימות צבאי עם ארצות הברית.

 

לאחר האיומים ההדדיים בין ארה"ב של טראמפ לבין הרפובליקה האסלאמית של איראן ברור לכולם כי שתי המדינות נמצאות במסלול התנגשות. בשיחה עם חדשות 10 מספרים תושבים בטהראן על חששות מִמִלחמה ובניגוד למשטר האייתולות  - הרחוב האיראני מתייחס לאיומיו של טראמפ ברצינות. "יש עלינו סנקציות מהיום שנולדנו, המצב יהיה רק יותר גרוע", טען אחד האזרחים בראיון.

 

חשש נוסף הוא מביטול אפשרי של הסכמי הגרעין שנתפסים ברחוב כמסייעים לכלכלה האיראנית שנמצאת במשבר ממושך. משבר שוודאי לא יסתיים אלא יעמיק במקרה של עימות מדיני וצבאי עם ארה"ב.


לכתבות נוספות בחדשות 10:

המתיחות בין וושינגטון לטהרן: איראן תמשיך לבצע ניסויים - הנעלם הוא תגובת טראמפ

אחרי מקסיקו ואוסטרליה - איראן: טראמפ מזהיר מפני אופציה צבאית

בעקבות הניסויים בטילים: ארה"ב הטילה סנקציות על איראן

 


האיראנים חוששים ממלחמה. פגישת שרי החוץ של ארה
 

האיראנים חוששים ממלחמה. פגישת שרי החוץ של ארה"ב ואיראן(רויטרס)

איראן עשתה לאחרונה תמרון צבאי גדול שבו דימתה עימות צבאי וניסתה כלי נשק חדשים, בעיקר טילים. בכירי משמרות המהפכה מאותתים לארה"ב כי אינם חוששים מעימות צבאי - אם יכפה עליהם.

 

ברחוב האיראני - האזרחים שמשוחחים עם חדשות 10 מסבירים גם כיצד ישראל קשורה לכול העניין והאם במקרה של עימות צבאי עם ארה"ב טהראן תערב גם את ישראל. "ישראל תהיה כנראה הצעד הראשון במערכה מול ארה"ב", טען אחד האזרחים האיראנים.

 

איראן מדברת בשני קולות - האחד - מסַרִים של הרגעה בזירה המדינית למרות ההתלהמות והקול השני - קולם של משמרות המהפכה - מוכנות לעימות צבאי עם ארה"ב של אמריקה בכל רגע נתון ואפילו נכונות למלחמה אם וכאשר יחליטו האייתולות ובראשם, המנהיג הרוחני העליון של אריאן.

 

  • תגיות: