חתם על צו המגביל הגירה. טראמפ, חדשות 10 - צילום מסך

נשיא מקסיקו: לא אסע לארה"ב לפגישה עם טראמפ

אנריקה פניה נייטו אמר כי לא ייפגש עם הנשיא האמריקני. "אהיה אבל מוכן לעבוד עם טראמפ על נושאים שייטיבו עם שתי המדינות", אמר. מוקדם יותר צייץ הנשיא החדש של ארה"ב: "עדיף לבטל את הפגישה במקרה שבו מקסיקו לא תהיה מוכנה לשלם על החומה". ברקע: מפקד משמר הגבול האמריקני התפטר

המתיחות במערכת היחסים בין מקסיקו לבין ארצות הברית גדלה. נשיא מקסיקו אמר היום (חמישי) כי הוא לא יסע לארה"ב לפגישה עם דונלד טראמפ.

 

בהמשך דבריו הרחיב אנריקה פניה נייטו בנוגע למערכת היחסים בין שתי המדינות. "אהיה אבל מוכן לעבוד עם טראמפ על נושאים שייטיבו עם שתי המדינות", אמר.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

תיעוד: משאית פגעה בעשרות רכבים בת"א

אוסטריה: 8 חשודים בקשר עם דאע"ש נעצרו בפשיטה משטרתית

חשד לפיגוע דריסה: הולך רגל נפגע מרכב בכביש 436

 

דבריו של הנשיא המקסיקני נאמרו ברקע לדבריו של טראמפ מוקדם יותר היום בנוגע בניית החומה בגבול בין ארצות הברית למקסיקו. "במקרה שבו מקסיקו לא תהיה מוכנה לשלם עבור החומה, אז עדיף לבטל את הפגישה הקרובה ביני לבין הנשיא המקסיקני", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו.

 

על פי דיווחים, איומיו של הנשיא המקסיקני לבטל את הפגישה עם טראמפ החלו אתמול לאחר שהופעלו עליו לחצים בנושא. בד בבד, חתם הנשיא האמריקני על צו המגביל את ההגירה למדינה ועל סנקציות שיוטלו על ערים שמסרבות לגרש שוהים לא חוקיים.

 

עובדים בכירים במשרד החוץ האמריקני התפטרו

ברקע למאבק סביב בניית החומה, מפקד משמר הגבולות האמריקני, מארק מורגן, נאלץ לעזוב את תפקידו. לפי דיווח בסוכנות הידיעות AP, מורגן סיפר על עזיבתו במהלך שיחה עם סוכנים בכירים במשמר הגבול האמריקני. יומו האחרון בתפקיד יהיה שלישי הבא.

 

בינתיים, התרחש זעזוע במשרד החוץ האמריקני לאחר שהעובדים הבכירים ביותר במשרד, כאלה שעבדו בעברם תחת ממשלים דמוקרטים ורפובליקנים התפטרו בשביל לא לעבוד תחת טראמפ. בין השמות הבכירים שהתפטרו נמצאים פטריק קנדי, ג'ויס אן בר, מישל בונד וגנטרי א. סמית'.

  • תגיות: