תיעוד מיוחד מעזה המוחשכת: "די חמאס - אנחנו רוצים חשמל"

חמאס אינו מצליח לעצור את הפגנות התושבים שנערכות בשבועיים האחרונים במחאה על הפסקת זרם החשמל ברצועה. הציבור טוען שעל החמאס להפסיק לקחת את החשמל לבניית המנהרות. צוות חדשות 10 בריאיון מיוחד עם תושבי עזה

מזה שבועיים נערכות הפגנות ברחובות עזה בעקבות הפסקות חשמל קבועות ברחבי הרצועה. התושבים מוחים נגד ארגון חמאס שמשתמש בחשמל לצורך בניית המנהרות והפעלתן, ומנסה להשתיק את המפגינים.

 

ההקצבה של חמאס לשני מיליון התושבים ברצועה היא בין שלוש לארבע שעות ביום, כאשר בשאר שעות היממה משתמשים התושבים בנרות, "החיים לא שווים בלי חשמל", אמר אחד התושבים, "כל יום אנחנו שומעים על אנשים שקיפחו את חייהם בעקבות שריפות בגלל הנרות".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

מדוע הגיע ראש הממשלה במפתיע למזכירות הליכוד?

10 פצועים קל מזריקת רימון עשן לעבר מסעדה בקריית אתא

פרשנות: מהו הצד הפלילי בשיחות של מוזס ונתניהו?

 

תושבת עזה בהפגנות נגד הפסקות החשמל ברצועה
 

תושבת עזה בהפגנות נגד הפסקות החשמל ברצועה(חדשות 10 - צילום מסך)

בחמאס מאשימים את הרשות הפלסטינית בראשותו של אבו מאזן במשבר החשמל, שהינו דוגמה אחת לניהול הכושל של הארגון ברצועה. העוני ברצועה רק גובר - מדו"חות עולמיים עולה כי אחוז האבטלה ברצועה עומד על 80%, ואילו המשכורת הממוצעת ליום היא כשני דולר.

 

חמאס מתקשה לעצור בעד המפגינים ועלול למצוא עצמו במצב של הפגנות מתמשכות ואזרחים רעבים ללחם שיפעלו בקיצוניות. בסרטון שעלה לרשת צעיר תושב עזה יוצא נגד הארגון, "הלוואי ואוכל לבצע פיגוע התאבדות נגד חמאס. אין לנו מה לאכול, מה לשתות, די חמאס אנחנו רוצים חשמל".

 

צוות צלמים ועיתונאים של רויטרס בסיור מנהרות ברצועת עזה
 

צוות צלמים ועיתונאים של רויטרס בסיור מנהרות ברצועת עזה(רויטרס)

מרבית התושבים חוששים לצאת לרחוב ולמחות על המצב הקיים, בראיון לחדשות 10 פנו מפגינים לשלטון אבו מאזן וחמאס, "אנחנו דורשים מכל הצדדים, מרמאללה או מעזה, להיות נאמנים לעם הפלסטיני", כך אומר תושב עזה, "נמאס לנו מכל ההצהרות".

 

 

  • תגיות: