במקביל לערעור על ההרשעה - משפחת אזריה מתכננת הפגנות מחאה סוערות

תשעה חודשים של ויכוח ציבורי נוקב הגיעו לסיומם עם הכרעת הדין בעניינו של סמל אלאור אזריה שהורשע בהריגה. פוליטיקאים רבים דרשו חנינה לאזריה, אך הנשיא ריבלין הבהיר כי הוא ידון רק בבקשה של החייל או משפחתו

הקריאות במערכת הפוליטית להעניק חנינה לחייל אלאור אזריה לאחר הרשעתו מוקדם יותר היום (רביעי) לא איחרו לבוא. השר בנט פנה לשר הביטחון, אביגדור ליברמן, בעניין ואמר כי הוא מצפה ממנו שיהיה נאמן להבטחותיו הרבות ויביא לחנינה מיידית.

 

ליברמן אמר היום בתגובה להכרעת הדין כי כולנו מחוייבים לכבד את ההכרעה המשפטית ולשמור על איפוק. באשר לאיומים שנשמעו כנגד השופטים והרמטכ"ל איזנקוט הוסיף: "אני קורא בעיקר לנבחרי ציבור להפסיק להשתלח במערכת הביטחון, בצבא, ברמטכ"ל", כך שר הביטחון, "הקריאות ששמענו הן דבר פסול מן היסוד".

 

>> כתבות נוספות בנושא משפט אזריה:

רה"מ על הרשעת אלאור אזריה: "יום קשה, תומך במתן חנינה"

מה האתגרים ואילו לקחים צה"ל יכול להפיק מהפרשה?

יעלון: "מתבייש בפוליטיקאים שניצלו את אזריה בשביל מנדטים"


החייל אלאור אזריה בהקראת פסק דינו בבית הדין הצבאי בקריה
 

החייל אלאור אזריה בהקראת פסק דינו בבית הדין הצבאי בקריה(רויטרס)

לעומת הדברים שאמר ליברמן היום עם הרשעתו של אזריה, במרץ שנה שעברה הוא אמר כי הוא לא מבין איך ניתן להאשים את החייל וכי ברור שייצא זכאי. נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לנושא החנינה ואמר כי "לא אקבל פניות לחנינה אלא מבני משפחת אזריה".

 

במקביל לתגובה במישור המשפטי, בני משפחתו שוקלים לארגן הפגנות מחאה סוערות הכוללות חסימת צירים והפרת הסדר הציבורי. מאז הכרעת הדין בני המשפחה מסתגרים בבתיהם, אך גורם שמקורב למשפחה אמר שבני המשפחה מסתכלים קדימה אל הערעור. מזל, קרובת משפחתו של אלאור אמרה לאחר הכרעת הדין: "זה עוול מה שעושים לו. זה רק מפני שכולם שפטו אותו עוד לפני שהיה משפט, גזרו את דינו מהיום הראשון של המקרה".

 

 

שלט למען אזריה בהפגנה מחוץ לקריה בת
 

שלט למען אזריה בהפגנה מחוץ לקריה בת"א(חדשות 10 - צילום מסך)

לצד מפגינים רעשנים ואלימים שהתייצבו היום מחוץ לבית הדין נכחו גם אימהות ואבות לחיילים בצה"ל שׁמביעים חשש מאפשרות שבנם יהיה במצב דומה בעת שׁירותו. דוד, מפגין ואבא לחייל בגדוד של אלאור, אמר: "אני אומר לבן שלי שיכולתי לשבת עכשיו במקום ויקטור, אביו של אלאור, על ספסל הנאשמים".

 

מפגינה אחרת שבנה משרת גם הוא כיום אמרה לאחר הרשעתו של אלאור, "אני לא מאמינה שזה קורה במדינת ישראל. הילד בן 19, לפני שנה סיים כיתה י"ב והלך להגן על המולדת בחברון. אני לא מוכנה שזה יקרה לילד שלי ואני מאמינה שכל אחד כאן מרגיש כמוני".

  • תגיות: